Pogledaj jedan post
Old 17.12.2009., 15:27   #6
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Ali on ne treba napisati esej u hrvatskom smislu, nego essay, kao u engleskom. Dakle, referat iz... ajmo reć - sociolingvistike.
I taj referat opet mora imati osnovnu strukturu eseja, koja je i u engleskom (dapače, primarno u engleskom) upravo takva kakvu sam naveo. Na prvoj godini anglistike jedan je od mojih profesora, bolno svjestan da većina ljudi nikad prije faksa nije čulo za eseje i njihovu strukturu, pažljivo objasnio kako se eseji pišu.
Rekao je tada da je glavna razlika između engleske i slavenske škole ta da u engleskom prvo navedeš tezu, argumente i zaključak koji slijedi, a onda ih kreneš razrađivati do zaključka, dočim u slavenskoj školi krećeš od osnova ter polako gradiš argumentaciju dok ne dođeš do zaključka. Engleska forma štedi vrijeme čitatelju, rekao bih.

Quote:
P. S. Ne kaže li se "domisliti se nečemu"?
Uglavnom da, ali sretao sam i ovu uporabu. Možda nije pravilna, ali stvarno nisam imao vremena provjeravati.
Quote:
Dominik123 kaže: Pogledaj post
Ajde Lastan ne kenjaj puno. . .ako imas neki link na ovu temu posalji ako ne ne javljaj se da mi seres o mojoj pismenosti!!!
Preporučio bih ti da kao tezu uzmeš da pismenost u današnjem svijetu nije bitna. Suprotno ćeš teško argumentirati, a da pritom ne popljuješ sebe sama.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom