Pogledaj jedan post
Old 24.05.2010., 16:02   #4476
A ja sam na dijeti svo vreme..brojim kalorije svaki dan i ponekad zeznem stvar pa pojedem van dijetalnog..u pocetku mi je bilo prosto interesantno koliko to ja sada mogu pojesti (ono posle operacije)a poosle je uslo u naviku te tako svaki dan uvece obracunam sta sam i koliko jela i pila..prosecno do 900-1200unosim(sada u pocetku je bilo mnooogo mnoogo manje mozda i 300-400 dnevno ) ponekad malo i vise ali samo jednom sam pojela 1500cal i nikada nisam pojela vise od toga..
Valjda sam zato i smrsala tako puno za tako kratko vreme.
Ali sada i ja sve vise stojim sa mrsavljenjem i apetit mi se vratio..I kazem sebi moram biti vise disciplinovana..jer necu smrsati do kraja ako jedem normalno ..
A nije lako..Sva hrana je dijetalna sa malo masnoca bez secera..
Neznam citam vas i vidim da skoro svi kazu da normalno jedu i smrsali su..ja nisam od operacije sam stalno na dijeti ..sve ono slasno masno przeno sa secerom kuvano sarme punjene paprike , pohovano, sosove kobasice salame, pastete, musake.itd..domaca kuhinja ...i sve ostalo sto se krcka ja nisam jela sem da sam liznula lizic ili dva cisto da osetim ukus..jednom sam przila muzu becku sniclu i tako je socno izgledalo ..izgooglala sam koliko to ima kalorija i uzela 50 grama ali posle 5 zalogaja bilo mi je muka..
Mislim da su mi mlecni produkti jako pomogli jer sam ih pila i jela u svakojakom niskomasnom obliku..
Na danasnji dan mi je tacno 6 meseci od operacije imam 95kg tj.46 manje ali na ovoj kilazi stojim vec 2 nedelje mislim..
Nemogu recu da mislim o hrani kao nekada ali naravno da razmisljam sta cu pojesti ..i kada idem u prodavnicu stalno citam sastojke hrane i br. kalorija te kupujem prosto ono najnekaloricne..sto je postalo pomalo opsesivno..
Mislim da smo svi razliciti ..
I nadam se da cu moci skinuti jos minimum 20 kila makar da dodejm do 76kg..inace sam visoka 162..bilo bi idealno jos barem 30 ili 27kg da skinem ali kako sporo ide uhhh
Te tako nesmemo kolnuti duhom !!1
Kako pisem sebi pisem i vama koji ste kao i ja !
Moramo ici dalje!!!
madonna_bella is offline