Pogledaj jedan post
Old 01.02.2013., 23:44   #2097
Kako samu sebe zastiti

Trebala bi koji savjet od vas. Ali naravno samo savjet jer znam I sama da sam bila naivna I nepromisljena ali sad moram uciniti sve da to ispravim I sebe zastitim. Situacija je sljedeca imala sam nesto ustedjevine prije braka jer sam radila u inozemstvu na crno. Udala sam se i jos neko vrijeme bila vani.muzu sam dala punomoc na novac. I on je uz moje odobrenje uzeo nekretninu ali od nekoliko uvjeta koje sam ja imala ta nekretnina ispunjava samo jedan. Kako ja nisam bila tu stan glasi na njegovo ime 1/1 makar I kreditic koji smo digli I ja sam skupa sa njime otplatila. Ali stan glasi skroz na njega makar je obecao kod kupnje da ce ga prebaciti na mene sto I nakon 5 godina nije ucinio. Ali problem je sto on ima djecu iz prijasnjih brakova koja ukoliko se njemu nesto dogodi imaju pravo I nesto da nasljede od te nekretnine. Ja naravno ne zelim sa njima nista djeliti jer sam sama to stekla I zasto bi njegovoj djeci poklonila.Muz ludi cim spomenem da stavimo stan na mene.On se drzi povrijeden kad ja to spomenem kao da je on milijunas I ja se udala I trazim da stanove pise na mene. Osjecam se kao da stiti djecu a ja sam sve izgubila. Dijece zajedno nemamo. A on se nesto pozurio tada kupiti stan dok mene nema a danas bi za te novce u gotovininkupila bas kakav sam zeljela. A on je losijeg zdravlja I ako mu se nesto desi ja cu morati to prodat da isplatim njegovu djecu I onda u podstanarstvo..Na koji bi nacin ja sad mogla samu sebe zastititi? Da li se moze nekretnina prebaciti sa jednog vlasnika na drugog ili samo ide darovnim ugovorom. Darovni ugovor mi ne odg jer imaju pravo na nuzni dio. A ugovor o dosmrtnom uzdrzavanju je ok ali ako ja necu biti neko vrijeme bez posla da li ga se moze ponistiti, da njegova djeca ga jednog dana proglase nistavnim?

Zadnje uređivanje samosama : 02.02.2013. at 01:07.
samosama is offline  
Odgovori s citatom