Pogledaj jedan post
Old 04.01.2007., 01:45   #17
Quote:
mole30 kaže:
U braku sam nepune dvije godine i imam veliki problem,naime ja svog muža obožavam,pametan je,duhovit,vrijedan,ali voli popiti.To samo po sebi nebi predstavljalo neki veliki problem da ja nisam odrasla uz oca alkoholičara,moje život je bio pun svađa,tuća,istjerivanja iz kuće uzrokovana alkoholom da sam ja od toga pobjegla.Sad prolazim isto jer je i moj muž agresivan kad popije,samo što je razlika što on još uvijek može bez alkohola ali se bojim da je na dobrom putu da se skroz navuće,jer bez obzira na tisuće razgovora koje smo vodili,bio je svjedok kakav moj otac bude kad je pijan on ne prestaje.Koristi svaku priliku da se napije a ja to sve teže podnosim.On misli da je u redu napit se,napraviti frku u kući i sutradan se izviniti i sve 5 a ja moram zaboraviti bljuvotine koje izgovori.Ponekad se osjećam kao da puno tražim jer sve ostalo štima ali ja jednostavno nemogu to podnijeti.Nije meni život kad ja se više ne radujem kad dolazi kući već mu gledam u oći da vidim dali je pijan,što ne volim ići na slavlja,rođendane i sl. jer znam da će se napiti.Ne želim se rastati,ali ako ovako nastavi morat ću.Kako da mu dokažem da to nije život i da nam je brak na jako tankoj niti,ako ne prestane piti?Kako da budem jaća od alkohola?
Draga moja znam sto dozivljavas,
kao prvo, pises da je tvog oca upoznao u tom stanju.
Da li ti muz zna da si od kuce zbog toga pobjegla, u njegov zagrljaj?

Kao drugo;
pokusaj mu to, kad je povoljno i on je trijezan, objasniti kako ti dozivljavas to njegovo pijancenje i cega te je strah. Reci mu konkretno da ces ga napustiti ako tako nastavi! Upozori ga, ako se jos jednom ponove te stvari-pijaca-vrijedjanje-grubost-da ces ga napustiti i zatraziti rastavu!
ALI; "pruzi mu ruku" i reci mu koliko ga volis, koliko ti je vazan u zivotu i da si spremna pratiti ga kroz terapiju.....
Oznaci mu tacni rok do kada si ti spremna za to i od kada vise ne!
recimo, nek si razmisli, kolliko mu je vas brak i ti vrijedi i koji put on u buducnosti zeli....
Reci mu i daj mu jedan rok od ca. 4 tjedna za razmisljanje i odluku...

Kao tece;
Budi konsekventna! Nakon tog odredjenog roka, ako se stanje ne poboljsa, spakiraj kofere i sakrij se, idi nekud gdje te nemoze nac. Uzmi godisnji ili bolovanje. Ostavi ga samog samcatog, napustenog sebi i njegovom alkoholu.
Napisi mu jedno pismo i ostavi za sobom, napisi u njemu SVE, iskreno, sto te mori, sto ti zelis, tvoju ljubav prema njemu i sto ti od njega ocekujes, opisi vas zivot, manko zivota zbog njegovog alkohola i inace sve sto ti je na dusi...

Kao cetvrto;
ako to sve ne pomaze, da se odluci na profesionalnu terapiju i dalji zivot sa tobom----Zaboravi ga i zatrazi rastavu!

Draga moja, zelim ti uspijeh
vjeruj mi, samo konzekvencija tu pomaze i nista drugo!
Javi kako je, ok?
cuca is offline  
Odgovori s citatom