Pogledaj jedan post
Old 27.11.2011., 17:56   #21
koje šamaranje. House vs. World.

na žalost ne mogu izvući što sam pisao o Proroku, ali ću sažeti.
Nije Bakić toliko loš, čak štoviše, hvali dobra poduzeća tipa PTKM, KORF, ADPL (koje imam i ja u porftelju u manjem udjelu), ali opet pitanje je koliko to vrijedi na burzi. Burza je okrutna prema dobrim poduzećima i nema razumijevanja za fundamentalnu analizu. Pogotovo u ovoj našoj žabokrečini.
Meni je smiješno što ga se toliko napada, a nitko nije otvorio temu zašto naši mirovniski fondovi kupuju Ingre, IGH i brane svoje druge propale projekte?
Osobno ne bi htio ulagati zbog njegovog pisanja, ali dosta toga što piše može pomoći racionalnom investitoru.
Mislim koji će dioničar se usuditi javno i indirektno prijetiti Upravi (kao što je bilo s Đurom) da se moraju popraviti?
S obzirom koliko je malo ulagača na našem tržištu teško da će proizvesti stampedo ulagača u njegove dionice. Prometi su i općenito više nego smiješni.

Osobno bi ulagao višak novca u dionice (neke) jer su u većem diskontu nego nekretnine koje su još uvijek besramno skupe (i što je najveći minus: rijetko koja nekretnina je izgrađena kvalitetno).
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom