Pogledaj jedan post
Old 11.09.2003., 15:48   #51
.. moja sestra je sada drugi razred.. od prvog razreda uci engleski i jedino sto mogu reci za to je ... sad ce vjerovatno krenuti na izvanskolski njemacki.. i ne vidim sto je grozno u tome... njezin engleski je (koliko znam) redovan predmet.. i ne sjecam se da je bilo ikakve buke oko toga, tj. koliko znam svi su se roditelji slozili.. inace, skola u koju onda ide ima i francuski i madarski razred (iako je to prvestveno za dijecu diplomata i te spike)..

i moje osobno misljenje je da je fantasticno da djeca od prvog razreda moraju uciti neki strani jezik, ja sam engleski dobila tek u 4. razredu, ali sam ga ucila od prvog razreda izvanastavno i bilo mi je super!

.. dok sam citala ovo mi je sinulo da nemam pojma da li ide na vjeronauk ili ne, cini mi se da ne ide .. sjecam se da kada sam ja u 7 razredu oducila prestati ici na skolski vjeronaku da je to bila grozna bruka, nisam bila jedina koja neide.. ali su meme zajebavali, a cijelo fucking vrijeme (od prvog osnovne) sam isla na crkveni vjeronauk... vrhunac je bio kada me u 8. razredu nisu htijeli pustiti na krizmu jer ne idem na skolski vjeronauk, a isla sam na crkveni.. onak, what the fuck?... ali to se uspjelo rijesiti nekako....

Quote:
Zato što (kad pogledamo udžbenike za prvi razred) vidim da djete treba doci u prvi razred sa vještinom citanja i pisanja.
e.. ovo je i meni bilo bezveze... al jebiga.. vrijeme ide brze nego prije... i uostalom ja se sjecam da sam i ja jos u vrticu ucila citat i pisat, to sto nisam sa kompletnim znanjem krenula u skolu je druga prica....


btw.. sad sam bas pogledla svoju djacku knjizicu iz prvog osnovne.. imala sam isto predmete ko i klinci sada (dakle, vjerovatno i isti broj sati) .. prezivjela sam! .. cemu sada tolika buka oko toga, nije ko da je to neka nova stvar!
Doria is offline  
Odgovori s citatom