Pogledaj jedan post
Old 15.11.2007., 15:18   #10
Quote:
Jeanny kaže: Pogledaj post
Nesudena sam studentica...tocnije upisala sam fakultet ali eto nakon mjesec dana odustala jer sam se uvjerila da nisam sposobna za to-prezahtjevno ,masa gradiva koje u mega kratkom roku moras nauciti..bolonja siba...morala sam se spustiti na zemlju i priznati da nisam sposobna ...bar zasada ne pokusat cu nagodinu ponovno...ako se uspijem srediti do tada!
osim faxa nisam imala nikakav planB pa se sada nalazim u velikoj frci!!!
sto raditi i kako naci
posao??
zavrsila sam ugo-turisticku skolu-)hotelijersko-turisticki tehnicar...nemam blage za sto sam uopce sposobna s tim zanimanjem(jer ako cemo iskreno-u srednjoj od praxe ne naucis bas nista)...radnog iskustva nemam...
bas sam u depresiju upala...
svoj jedini plus vidim u tome sto govorim super njemacki jezik (zivjela sam za vrijeme rata tamo).
mogu li to nekako iskoristiti?postoji li neki posao koji trazi aktivno znanje njemackog, a da nije nuzno potreban fax??'
hvala svima!

Moj savjet je da probaš potražiti oglase koji traže prevođenje stručnih (ili običnih) tekstova sa njemačkog na hrvatski i obrnuto.
Također, probaj se javiti za turističkog vodiča ili pratitelja za njemačke turiste. Ok, tu je vjerojatno konkurencija velika, javljaju se ljudi sa iskustvom ili položenim ispitima za vodiča ili pratitelja, ali nemaš što izgubiti ako se javiš. Iz bliskih izvora znam ljude koji su bez ispita i iskustva radili te poslove (bez ikakve veze za takve poslove), a što je bitno - lova je dobra.
Ostaje ti solucija da kontaktiraš Lidl - oni prvenstveno traže znanje njemačkog jezika (struka je sekundarna), ali onda fakat moraš taj njemački rasturat. Oni ti plaćaju školovanje ako te prime, radiš abnormalno puno, ali plaće su vrhunske za naše prilike (+dodatne beneficije).
Gledaj po oglasima za firme koje traže izvrsno znanje njemačkog jezika i javljaj se. Pogledaj malo i po turističkim agencijama, ali tu su ti plaće slabe.

Sve u svemu, kad šalješ životopis, obavezno naznači da si živjela u Njemačkoj i da savršeno govoriš jezik.

Sretno ti bilo!
mafijaš bez pljuce is offline  
Odgovori s citatom