Pogledaj jedan post
Old 28.04.2008., 14:17   #7
Zvon, kaj da ti velim - ne znam kolika je cijena, ja svog MTD-a testiram i opterećujem na zahtjevnim terenima, i za sada nije pokazao još nijedan nedostatak. Jedino što ne kosi u rikverc, zbog ugrađene blokade pogona. Ta blokada lako se može maknuti, tj. žica prebrikati ili pak odspojiti sa kleme prema masi..

Ovaj sa tvoje slike vjerojatno je još kvalitetniji, samo je pitanje hočeš li ga ti dovoljno iskoristiti, odnosno dali imaš potrebe sa nečim što je dvostruko ili više puta skuplje od "običnog". MTD-a.

Tempomat se može koristiti na nogometnom igralištu, ili velikom travnjaku koji se redovito kosi. Ja u sličnoj situaciji odaberem brzinu koja najbolje odgovara terenu, gas je uvijek "navijen" do daske u toku rada, i jednom rukom držim volan. Pogon je transmatic, a to znači da se brzine mijenjaju u pokretu, bez kuplunga. Variomatic je vjerojatno još bolji, ali važno je znati - kada se naiđe na veliku ili gustu travu, dobro je usporiti, ili čak i zastati na tren, kako bi noževi stigli pokositi i izbacati svu travu iz kučišta.

Znači, ipak je važan i vozač, a ne samo tehnologija stroja.

@speciales - 1,5 metara visoko raslinje - ja osobno bih se upustio i u tako nešto, za početak s maksimalno visoko podignutim kučištem kosilice. U prvom prolazu rezultati sigurno nebi bili savršeni, ali s dva ili tri prolaza moglo bi se to dobro srediti.

Prošle godine kosio sam poljski put, na kojem je bila gusta gusta gusta zelena isprepletena trava cca 50 cm visine. U tri prolaza potukao sam je do zemlje, iako su noževi bili na granici gušenja, tj. jedva su uspjeli izbaciti svu tu zelenu masu. U takvom slučaju treba prolaziti vrlo sporo, na kuplungu u 1. brzini
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom