Pogledaj jedan post
Old 27.05.2005., 16:23   #8
Quote:
violent_femmes9 kaže:
normalne vrijednosti koncentracije glukoze u krvi su od 3.3 do 6.1 mmol/L, za punu krv
Dobro, znači nisam mnogo pogriješio....

Quote:
violent_femmes9 kaže:
ovo je netocno. kod tipa 2 u pocetku bolesti vrijednosti nataste (bez medikamenata) cesto se krecu ispod 10 mmol/L. inzulin se ne daje tipu 2 prije nego sto se ispitaju sve druge mogucnosti.

kod tipa 1 inzulin se ukljucuje odmah, ali to je sasvim druga bolest, ciji simptomi nastupaju NAGLO.
Jesi li možda doktor specijalista dijabetolog ili endokrinolog? Što učiniti ako čovjek unatoč inzuinu ima šećer između 10 i 15, i pridržava se propisanog načina prehrane? Pitam, zato jer mi otac ima taj problem.

A inače, mom ocu su sasvim slučajno otkrili dijabetes kada mu je šećer u krvi bio 25! Natašte!!! I prvih 10 godina sve je savršeno kontrolirano uz pomoć tableta. Toliko o nekakvim naglim simptomima.... Prije 2-3 godine je prešao na inzulin jer tablete više nisu djelovale.

Quote:
violent_femmes9 kaže:
ne znam kakve su vrijednosti secera kod vozaca formule 1. medjutim, "prosjecni dijabeticar" ne postoji. postoje ljudi koji su dobro regulirani - pa im NAJVISE vrijednosti glukoze u toku dana ne prelaze 8, eventualno 9 mmol/L. postoje i oni loshe regulirani, kojima su seceri all over the place, ali to nisu PROSJECNI dijabeticari. takvo stanje tokom godina rezultira ozbiljnim zdravstvenim problemima.
Pod prosječan, mislio sam na srednji raspon vrijednosti između 10 i 20.
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom