Pogledaj jedan post
Old 28.06.2007., 19:29   #17
Quote:
Golden Drop kaže: Pogledaj post
Čuj Mislim da nije potrebno da napišeš riječ zarada, jer većina valjda zna čitati između redaka.

Sad ajmo dalje - eto nas opet kod većine heheheh većina uopće ne zna što radi sa psima, počevši od osnova osnova, znači cijepljenje, čišćenje od nametnika i sl., a o parenju i uzgoju da ne pričam, međutim dobro je sve dok ljudi imaju pozitivno razmišljanje i dok imaju savjest.

Tvoj "problem" - "napali" smo te iz dva razloga, prvi zato što si pomišljaš kupiti psa bez papira (i k tome bordošku dogu ), te istog tog misliš pariti. E sad, da imaš znanja o pasmini, uzgoju, bolestima i sl., shvatio bi i ti nas, ali kako nemaš, onda ne možeš shvatiti.
Malo previše emotivno reagiramo, jer previše je bolesnih i ostavljenih pasa, te nesavjesnih vlasnika, koji pare pse jer eto to im je film...žalosno.
Onima koji mi kažu da će životinja umrijeti ako se ne spari ja im kažem da bace drkicu psu, i svi sretni i zadovoljnji njihova životinja će živjeti, neće biti straja od štenaca, te kome kojeg uvalit i ludilo, naravno ne može im se objasniti da psi sve jedno žive bez obzria na parenje...

Dakle, ono što TI moraš znati je to ... koliko para toliko muzike.
Više love, kvalitetniji pas, znači nije podložan boleštinama i vjerojatno će biti tako miroljubiv kao oni koje znaš, manje para više pogrešaka. pa sad, na tebi je i ti odluči.

S tim, kako nemaš love, ako uspiješ izdvojiti za tako jednog kvalitetnijeg psa, takav pas će ti više kuja pariti, i skuplje ćeš naplaćivati parenje, samim time vratit ćeš novac, te dodatno zaraditi, a imat ćeš zdravog psa.
Nisam toliko bolestan da bacim drkicu psu jer mi je to nekak neprirodno , neznam za tvog psa ali moj više voli u toplo(osim ako ti znaš bolje od njega kaj hoće) ,a u to sumnjam.

Imao sam 7 godina dobermana sa displazijom i znam jako dobro kaj je to šetati ga dok se drugi psi igraju a on nemože sa njima...
To smo Aron i ja prošli zajedno bez da smo slušali tugovanja sa foruma.
Nakraju (nakon 7 godina) sam ga morao uspavati jer nije mogao hodati.
Neznaš ti ništa o invalidnom psu.
No i zdravije ti je.
fjodor is offline  
Odgovori s citatom