Pogledaj jedan post
Old 19.07.2010., 11:25   #5
Quote:
marko86 kaže: Pogledaj post
Jučer gledam vijesti na RTL-u i sada neki prilog kako Slavonci posebice mlađi radže idu radit na more nego u polje kako je teško naći ikakve radnike za takve poslove. Sada prikažu neku stariju ženu kako nešto siječe u vinogradu i na kraju kažu da je satnica 15 kn pa što oni očekuju da će ljudi letit radit po tvojoj vrućini za 15 kn ja prvi neću a nemam trenutno posla, mislim bi da stvarno moram ali ovako da me neki kreten tako debelo iskorištava nema šanse.

Mislim da za svaki sezonski posao na moru dobiješ veću satnicu ili bar istu ali uvjeti su sigurno bolji ai bar se u slobodno vrijem možeš nekada okupat u moru.
O kakvom iskorištavanju pričaš?!?!
Govoriš o NKV poslu za kojeg ne trebaš ama baš nikakve kvalifikacije. Trebaš biti samo relativno zdrav (pokretan) i imati kvocijent inteligencije viši od 70 tj. da znaš razlikovati grožđe od kelja.
I lova je za takav posao itekako pristojna. 15kn*8sati=120kn po danu. 120*20 radnih dana= 2400 kn mjesečno.
Pa tolika je mnogima plaća! I još ih hebu sa neplaćenim prekovremenima, radnim subotama i nedjeljama itd itd. A ovdje te nitko ne hebe u mozak, sam si odrediš ako želiš raditi više (znači možeš zaraditi i više) i nemaš nikakvih obaveza ni odgovornosti.
Malo se informiraj pa vidi kako se radi po mnogim firmama.
Po nicku pretpostavljam da imš 24 godine i da vjerojatno sjediš doma i trošiš pare naivnim starcima koji puše tvoje priče kako ti je teško i kako nema posla.
Umjesto da u tim godinama radiš sve i svašta jer si mlad, nemaš kredita i nemaš obtilje o kojoj trebaš brinuti.
Ja sam u tvojim godinama radio noćne poslove jer su mi ostavljali vremena za faks preko dana a i bili su bolje plačeni. Nisam sjedio doma i kukao po forumu.

Sad kukam.. (ali to je već druga priča )
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom