Pogledaj jedan post
Old 22.03.2010., 21:17   #288
Question nizak tlak pomoc mala

evo naso sam jedan clanak,ovde na netu,e kao sto ovde pise takve simptome ima moja stara,pa mene zanima ako ima netko ikakvo rijesenje za vakav tlak....:


U njemačkoj medicinskoj literaturi pacijent s konstitucionalnom hipotenzijom definira se krvnim tlakom manjim od 100/60 mmHg izmjerenim vise puta u ambulantnim uvjetima uz postojanje simptoma (umor, poremećaj sna, vrtoglavica, omaglice, nesvjestice, anksioznost ili depresija, osjećaj jakog lupanja srca, znojenje) i odsutnost drugih bolesti/drugog uzroka simptoma. Osim trajno prisutnog niskog krvnog tlaka (kronična primarna, idiopatska ili konstitucionalna hipotenzija) kojem se ne može otkriti uzrok, postoji sekundarna hipotenzija uzrokovana različitim bolestima, stanjima i lijekovima te akutna stanja s naglim padom krvnog tlaka od kojih su ortostatska (posturalna) i postprandijalna hipotenzija najučestalije. Ortostatska ili posturalna hipotenzija jest pad krvnog tlaka prilikom prelaska u stojeći položaj; postprandijalna hipotenzija je nagli pad krvnog tlaka nakon jela. Takvi akutni padovi krvnog tlaka javljaju se i kod osoba inače normalnog krvnog tlaka.


mozda ste vec vidjali ovaj clanak,pa ako netko nesto zna nek odgovori
danielito241 is offline  
Odgovori s citatom