Pogledaj jedan post
Old 10.01.2017., 20:41   #58
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Stoji loše za ukupnim poreznim opterećenjem, opet izbjegavaš ono što je on ciljao, a to je plaća.
Pa napisao sam: porez i doprinosi za rad su visoki, na kapital relativno niski. Samo ti si se primio teze kako ce jedva naci drzavu koja ima visi porez na dobit od RH. Napisao sam mu i za placu, ne moram ponavljat. Point je taj da ako zivi u RH on kao fizicka osoba ionako ne moze izbjeci osobne poreze jer je rezident RH. Hrvatska je na ljestvici konkurentnosti nisko prije svega zbog korupcije, loseg pravosudja, cestih izmjena zakona... a manje zbog visokih poreznih opterecenja, pogotovo ne na kapital.

Quote:
Irska, Bugarska, Lihtenštajn, eventualno Litva i Latvija. Ne znam može li Gibraltar proći, to nisam siguran. Hong Kong mu nije opcija zbog toga što nije potpisan ugovor protiv dvostrukog oporezivanja.
Nekima je BiH interesantna (Federacija, ne RS) jer tamo ako si izvoznik bivas oslobodjen poreza na dobit (inace 10%), ali nije bas tako jednostavno.
Pisao sam na jednom drugom topicu, problem sa poreznim oazama je taj sto su automatski pod povecalom. Isplati se za vece promete, za manje bas i ne.

Koliko vidim, Irska je 12,5%, znaci vise od RH. Bugarska 10%, Lichtenstein 12,5%... gdje su ti sve te silne drzave sa nizim porezom na dobit?

Kakve veze ima to sto nema "ugovora"? Pa firma iz Hong Konga ne oporezuje dobit u drzavama sa kojima trguje. Hong Kong nema klasicni WHT, ali ako je porez na dobit 16,5%, a u RH 12%, onda ionako sve skupa ionako nema smisla.

Quote:
Naravno, sve to ako mu se isplati da ga neće opalit duplim oporezivanjem i/ili još nekom glupošću u Hrvatskoj.
Pa ako sam dobro proguglao:
http://www.guidemehongkong.com/taxat...kong-tax-rates

porez na dobit je 16%, a porez na capital gains je 0%, tako da ne kuzim sta bi se to uopce moglo dvostruko oporezovati jer ono sto se oporezuje u HK ionako nije predmet oporezivanja u RH, a ono sto se oporezuje u RH ionako ima 0% stopu u HK.

Quote:
Moje iskustvo sa UK je jako dobro, ako ništa, povrat poreza im je lijepa cifra, na koju nikad ne računam, pa me ugodno iznenade. 8/10, bilo bi i 9 da je porez duplo manji.
O kojem porezu govoris? Koliko u konacnici izadje porez na dobit, a koliko porez na isplacenu dividendu? Za neki fiktivni iznos?

Quote:
Što bi mu ti preporučio?
Pa sto se poreza tice, pogotovo ako se radi o prometu do 3 mio Kuna - apsolutno Hrvatska. 12% poreza na dobit je zaista vrlo konkurentno, duplo nize od svjetskog prosjeka.
Ako se dobro sjecam, govorio je o trgovini, tu ne znam puno. Ne kuzim ni jel se radi o kontejnerima ili o preprodaji na Amazonu/eBayu. Ne znam ni jel roba uopce mora ulaziti u RH, prolaziti spedicije, carine, silne formulare... ako ne osivi puno o domacim preprekama, RH moze biti vrlo povoljna.
rama6 is offline  
Odgovori s citatom