Pogledaj jedan post
Old 17.12.2007., 13:31   #87
Citajuci ovo me jeza prolazi. Mislim da ja ipak imam najstraniju pricu!

Moj djed je umro 19.3.2005. godine, tocno 10 dana, mjesec dana i deset godina nakon moje bake. Dakle, baka je umrla 9.2.1995. godine. Prvo sto je pomalo cudno- ali mozemo to prepisati slucajnosti.
On je jadnicak umirao 45 dana. 45 dana nije nista pio niti jeo... zivo tijelo mu se raspadalo... a mucenje nenormalno! U tih 45 dana je SVAKI DAN pricao sa mojim tatom (njegovim sinom) kao da je njegov pokojni brat. Tata je glumio da je, samo zato da vidi sto ce nastati. Mislim, da se razumijemo, djed nije mogo niti pricati nego saptati i to jedva razumljivim govorom. Nakon toga je tati rekao- NEDAJ ME SINE, ONI SU DOSLI PO MENE. Tata mu je rekao: NEDAM TE TATA, JA CU TEBE SPASITI. A djed je na to odgovorio: MOZES LI TI MENE SACUVATI?
Onda je svaki drugi dan pricao sa svojom pokojnom sestrom. Tata ga je svako toliko pitao TAJO, TKO SAM JA? A on bi mu, jadnicak, rekao- PA KAKO TKO SI- NEDJO (to je njegov pokojni brat)! Onda je znao jecati, buncati... pricati da mu je netko na vratima i sl.

Jos gora situacija je s mojom dragom bakon koja je umrla 21.2.2007. godine. Nju je pak cuvala moja mama na samrti- uzela je godisnji 2 tjedna i isla kod nje. Baka je stalno, jadnica, halucinirala da su ju moja mama i moja ujna bacili u jarak medju trnje i da su ju ostavili tamo. I onda se ljutila na njih jer je cijelu noc ona bila na hladnom i mokrom, a naravno, spavala je u svom krevetu. To je bilo SVAKU NOC, CIJELU NOC. I onda je vikala na njih- VODITE ME MOJOJ KUCI... VODITE ME MOJOJ KUCI! A po danu bi onako jadno, izbezumljeno, STRASNO gledala u mamu i rekla joj- VODI ME! UZMI SVE MOJE STVARI I VODI ME! Joj ljudi... meni su oci pune suza... to je NEMOGUCE! Koliko se jos svega desavalo. Znala se baka probuditi (a dnevno bi spavala mozda sat vremena) i onda bi opet onako izbezumljeno, ustvari jezovito pogledala mamu i rekla: VODI ME ODAVDE, ONI ME ZELE UZETI! A jednom je baka sjedila u svojoj sobi, a mama je izasla uzeti drva ili nesto, kad se vratila, baka je i dalje sjedila- pogledala ju i rekla: E TAKO, JA SAM SADA PREBRALA GRAH, ENO GA DOLJE ISPRED KUCE, PA TI SEJO NAMA SKUHAJ ZA JESTI.
Kad samo pomislim koliko je puta vikala na mamu UZMI NASE STVARI, UZETI CEMO SVE NASE HEKLE, LUSTER I SVE... TO JE SVE NASE... I IDEMO!

Ma bilo je tu SVEGA, ali ja sam u jedno sigurna- DUSE MRTVIH U TIM RAZDOBLJIMA DOLAZE PO SVOJE VOLJENE KAKO BI IM DALI UTJEHU DA GORE NE IDU SAMI.
Nama je to jezovito- meni nadasve tuzno, i sad mi se srce slama, a oci su pune suza, ali ja ZNAM da su moji voljeni GORE i da nas gledaju i vole i dalje svim srcem- do vjecnosti!!!!

I jos samo nesto- moja baka, druga, ona sto je umrla 9.2.1995. godine je umrla od mozdanog udara (ili srcanog, ne znam da li je SLAG srcani ili mozdani??). Tada je bilo poslijeratno stanje, a ona je sestrama u bolnici rekla: NAZOVITE MOJE SINOVE I RECITE IM AKO ME ZELE VIDJETI DA DODJU SUTRA DO PODNE. To, nazalost nije bilo moguce, ali tata je krenuo prvim autobusom i dok je putovao... baka je umrla! U podne i pet minuta!

Kad je tata dosao tamo i to saznao- slomio se! Ali eto... ja sam zato rekla- vjerujem u sve i kad mi netko kaze DODJI, doci cu svim silama! Kako god, jer stvarno mislim da ljudi to predosjecaju- MA ZNAJU!!!

Eto, ako je netko imao volje procitati- zahvaljujem i nadam se da i vi sada vjerujete da to nisu nikakve halucinacije nego je to stvarno!

E i jos samo nesto- tatina tetka koja je umrla (ne znam tocno, ali mislim) 1997. godine je umrla svome muzu u narucju sa rijecima: JA TI SADA MORAM ICI, A TI OSTANI I CUVAJ NASEG SINA. NEMOJ PUNO TUGOVATI, JA CU GORE BITI SA NASIM VOLJENIMA A TI CES NAM DOCI... i nakon toga je umrla! BTW. Umrla je od raka dojke i tada je imala 54 godine!
__________________
Blago onome tko rano poludi pa mu život u veselju prođe!!
-LudiCa- is offline  
Odgovori s citatom