Tema: Petrinja
Pogledaj jedan post
Old 24.10.2012., 10:51   #97
Quote:
franeb kaže: Pogledaj post
to se rođo nemože zaboraviti,a ni oprostiti,čede su bili i ostali zločinci!
Sumnjam to jest nemoguće je da niko od tih čeda nezna kako je i di završio taj naš branitelj?Time nas i dan danas muče!!!
...ma oni su to radili odmah na licu mjesta pogotovo ako si teški ranjenik na umoru...možda su ga i u petrinjčicu bacili tko zna...mi smo preko njihovih veza čuli da su im zapovjednici i kolovođe striktno zapovjedali da nema živih zarobljenika i civila to se odnosilo na paravojne formacije martičevci,paravojnu onog martića iz gline 'šiltove'..ako si imao sreću da nabasaš na jna naročito regularnu vojsku imao si šansu preživjeti makar u zarobljeništvu...inaće par dana prije pada petrinje 16.9.1991 bili smo u blizini vile gavrilović gdje su streljali zarobljene pripadnike mup-a koji su se predali nakon pada tog položaja...tih desetak ili koliko već ne znam više točno ostali su odsječeni zbog loše komunikacije između zapovjedništva petrinje i samih bojovnika na položajima a to je bio dosta čest problem u obrani petrinje tj nekoordiniranost naročito između zng-a i mup-a...bilo je slučajeva naročito u posljednjih desetak dana prije pada petrinje da su bojovnike zng-a ili mup-a slali na neke položaje koji su već bili zauzeti od srba odnosno bila je ničija zemlja pa su mnogi stradali i u zasjedama odnosno doslovce su ušetali među čede...ja sam još tamo 15/16.9...rekao suborcima..'tu je gotovo,grad sigurno pada sve dalje je beznadna borba i mogući laki gubitak glave'...zadnjih dva,tri dana prije konačnog pada bili smo na položaju nedaleko srušenog mosta prema brestu nas šestorica a da tokom dva dana nismo dobili ništa ni za jesti već smo išli riskirajući po već napuštenim kučama tražiti nešto za jelo..tako su najebala i moja dva suborca koja su zalutala već na zauzeti netom prije naš položaj od čeda..sva sreća nekako su se uspjeli izvuči tokom noći a jedan je bio lakše ranjen...u biti zadnja dva dana prije pada grada štitili smo mostobran za izvlačenje preostalih civila i naših snaga..već je tad gotovo 80% petrinje bilo u četničkim i jna rukama
svatoljub is offline  
Odgovori s citatom