Pogledaj jedan post
Old 18.10.2006., 00:44   #26
Quote:
zordi kaže:
tu se potpuno slažem sa tobom ... ali isto tako ne kužim logiku: zar je bolje biti u Zg bez posla nego na 'selu' s poslom? da ne govorim o tome da izađeš iz štosa ako ono što si friško naučio ne primjeniš.
osim toga ni sela nisu što su nekad bila... ja živim u selu, zapravo selendri i vukoj... pa znam. mogu samo konstatirati da sve ide naprijed, jedino mentalitet i stav ljudova natrag. (čast izuzecima). (sori ovo je van topika)
Razumijem što želiš reći, ali , nažalost, kod nas , za razliku od Europskih sela ili manjih mjesta, odeš na selo i van si svega, a znanost, ne samo psihologija, jure.
Čim izgubiš korak, teško stižeš.
Još jedna stvar, koju ovdje primjećujem, jest jako velika neumreženost.
Njemačka je umrežena- obiteljski liječnici-specijalisti-klinike-ambulante i tako u krug.
Ovdje, nažalost, odeš na selo, i , najblaže rečeno, više te nakon par godina, na nekom seminaru i sl. ne gledaju kao kolegu, nitko nije čuo za tebe, a još kad čuje...
Još smo provincija, u pravom smislu riječi, a i stručnjaci baš i nemaju preveliku motivaciju i entuzijazam kako bi mijenjali neke stvari u malim sredinama i povezivali se i umrežavali.
Možda, kroz par godina, uzmi u obzir da sam optimistkinja.

Zadnje uređivanje Ego : 18.10.2006. at 23:26.
Neli is offline  
Odgovori s citatom