Pogledaj jedan post
Old 29.06.2017., 12:32   #50
Zanimljiva mi je tema i shvačam je kao nešto šaljivo i satirično , što jednostavno nije istina a nekako opet zanimljivo sa ostavljanjem 1 prema par milijardi šanse da nešto ima u tome

Prvo sam vidio prije nego sam znao za taj efekt da Darth Vader reče
No, I am Your father. Ostao sam full zbunjen i promislio sam da je riječ o možda nekom drugom nastavku itd ili recimo posebnoj verziji ali poznatu Luke I am Your father više nemogu naći nigdje. Ono što je zanimljivo što je bio interview sa glumcem koji je izgovorio te riječi i u studiju ga zamole da odglumi tu scenu, a like ko iz topa : Luke, I am Your father.... zanimljivo.

Ford logo mi je bio čudan ali se ne sjećam iskreno i nemogu ništa reči.
Još je bilo puno primjera tipa ja se sjećam Mirror mirror on the wall ali opet ne toliko jasno da bi mogao tvrditi.

Nešto ćega se više sjećam je Looney Toons . Bar za ovu drugu riječ kao dijete kada sam gledao ovo Toons mi je bilo očito i mislio sam da je skraćeno od Cartoons a sada vidim svugdje tunes. To mogu objasniti da sam bio dijete i da krivo sjećam.... onda se dogodi šok......

Čitam o "Mandinom" efektu i vidim da mnogi misle da je Sex in the city nekada bio Sex and the City..... i ja reko pa wtf uvijek je bio and the city i krenem tražiti po internetu i prve dvije strane na google sam pogledao i jasno je svugdje stalo Sex in the City.... ja fakat snervan jer su mi doma stalno tu glupu seriju gledali i znam 100% da je pisalo and the city i sjećam se kada ide onaj bus sa reklamom kao od one glumice i sada na njoj pisalo IN THE CITY ....... rečem prijatelju da sam to vidio a on meni kaže pa jest "and the city" i otvorim ponovno google kad sada je odjednom svugdje "and the city".... ostao sam paf....
E sada ono što su mnogi rekli je da postoji taj "flip-flop" gdje se nešto promjeni kao više puta..... i sada od nečega što prije nikada ne bi rekao da može biti imam zanimljivu temu za pratiti iako i dalje vjerujem da je vezana za našu lošu memoriju i potencijalni test stanovništva sa mijenjanjem google prikaza itd.... kao što ćesto testiraju kako će se javnost ponašati u određenim uvjetima.

Netko je spomenuo već kvantna računala kao uzrok i pogledao sam zanimljiv dokumentarac koji ću linkati ako nađem koji objašnjava da svaki put kada kvantno računalo ima upit i treba naći rješenje da se upliće u atome te im mjenja spin elektrona i stavlja ih u druge pozicije.

Ukratko bilo je predstavljeno ovako :

Dokazno - svijet je 99.99999 prazni prostor ,
Da bi ovakav svijet mogao postojati mora imati više dimenzija po njihovim mjerenjima. Kvantno računalo na neki način pristupa informacijama iz više dimenzija. ( Samo nisam shvatio da li dimenzija znaci samo u smislu tipa širina,dužina,visina,vrijeme pa sada postoje neki takvi oblici koje mi nevidimo itd ili neke energije ) te su prikazali kao onaj eksperiment gdje se dva atoma udalje tipa jedan od drugoga u dva laboratorija i kada utjeću na jedan , drugi slijedi kretnjama , ponašanje prvoga - beskonačnom brzinom. A kako ništa ne bi smjelo biti brže od brzine svjetlosi a ovo je brže smatraju da su oni povezani prvo iz razloga što tako reagiraju a drugo zbog bolesno visoke brzine reakcije. Te kažu kako recimo kvantno računalo može može i kroz vrijeme rješavati neke zadatke itd... te se spominjalo sa double slit eksperimentom kako čestice kada se promatraju mogu biti ili val ili čestice , a kada ih se "ostavi" van promatranja rezultat je da su oba u isto vrijeme.
Sad preglupo je meni to ovako govoriti kada se u to ništa ne razumijem , mogao mi je isto tako reći da atomi se kreću jedino kada se natankaju dizelom.....

Zapravo to sam pohvato iz više dokumentaraca ali uglavnom evo ne znam što da mislim..... fakat je netko bio u pravu sa pravopisom imamo živu muku..... pogotovo u "amerikama" a onda opet jako je lako pomiješati nešto što je toliko davno viđeno. Opet dokazano je recimo što kada je vid slabiji osobi, mozak "popunjava" informacije koje nedostaju a nekada krivo pa osoba misli da je recimo u prolazu iz udaljenosti vidila susjeda a nije itd....
eto jedini jedan znaći ja imam susret za koji mogu reći da me ostavio šokiranog a to je taj da sam nakon što sam doznao da je ovo baš taj efekt krenulo gledati i baš izricito nadjem sex in the city da je kao sada ..... da bi dan iza ponovno bilo and the city......
Možda mi je samo vid loš a memorija gora
MichelXY is offline  
Odgovori s citatom