Pogledaj jedan post
Old 14.09.2017., 15:40   #132
Quote:
deda27 kaže: Pogledaj post
Malo ću upasti na temu - pisao sam na temi schizophrenia detaljno svoj napadaj 2005.g., odonda nisam imao sličnih ispada, niti sam bio hospitaliziran, pa ni onda nisam bio prisilno hospitaliziran nego sam samovoljno došao po uputnicu i otišao na liječenje, naravno na nagovor bliskih osoba....no ono što me odonda muči je ta dijagnoza koja mi je uspostavljena F.20.-paranoidna schizophrenia... nekako se ne osjećam tako. Dali je itko ikad od vas na forumu tražio reviziju bolesti ?
Quote:
john newman kaže: Pogledaj post
Ti si bio hospitaliziran, a kao i kod bilo koja druge bolesi, da bi se opravdala hospitalizacija, mora se pogodit dijagnoza, ili otprilike pretpostavit. Nakon sto se obave detaljne pretrage moze se ustanoviti da je rijec o psihickom poremecaju.

Dijagnozom se dobije odredjena terapija, lijekovi, medikamenti, injekcije, infuzije itd, i to je poznata medicinska praksa.

Jedno se pravda drugim, za dijagnozu dobijes lijekove i smjestaj u bolnici. A to sve netko mora financirati, a bolnica i lijecnici pravdati.
Za svaku bolest koju prozivimo a javimo se doktoru ide u medicinski karton i u povijest bolesti.

Za psihoticne poremecaje nije uopce bitno da li ti je sifra f20 ili f23, tebi kao pacijentu. Za drustvo i okolinu to je izuzetno bitno jer oni i nemaju pojma da li je f20 borbeni americki zrakoplov ili sifra nekog psihickog poremecaja.

Ti uvijek mozes traziti drugo misljenje, ali povijest bolesti ostaje takva kakva je. U remisiji si 11 g ? To znaci da si i ti jos jedan primjer kojemu je shizofrenija izlijecena i opet si demantirao ovog korisnika koji kaze da je rijec o neizljecivoj bolesti.

Ako ce doktori lupati sifre f20 za svaku prvu psihozu to ce samo ici u pozitivnu statistuku onoga u sto jos mnogi vjeruju da je neizljecivo.
Ma nije u remisiji. Imao covjek nervni slom mozda kao i ja zbog necega i pukao, poludio kao i ja. I ja sam u remisiji 4 godine. 2 puta pukao, poludio i zavrsio na psihijatriji. Imao sam jos nekoliko slomova i pisao sam evo neki dan da sam imao jos jedan ali nisam na psihijatriji zavrsio.

Znaci puknes, dobijes nervni slom i odmah sizofrenija i halucinacije. Ja sam dokaz da nisam imao halucinacije i da je to puknuto da me se iz bolnice rijese jer sam pravio im problem. Usao u raspravu sa nekim, i pricao i od bolova se derao. Pukao ali nisam imao halucinacije. A one stoje i dalje u kartonu i ne vjeruje niko da nisam ih nikada imao i da ih ni sada nemam.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom