Pogledaj jedan post
Old 20.12.2008., 16:36   #63
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
Zanima me sto vasi endokrinolizi kazu, na kojoj razini je optimalno drzati TSH, i do koje razine ste povecavale terapiju ???

Ja imam Hashimoto i hipotireozu. Pijem Letrox 50, pola tabl. na dan. Pocetni TSH mi je bio 6.12, sa terapijom se spustio na 3.26. Na toj razini me drzi i endokrinolog i misljenja je da netreba povecavat dozu, a ja svugdje citam da je TSH optimalan do 1, ali ona nije bas tog misljenja
U trudnoci mi nije htijela nista povecavat i samo svaka dva miseca me salje na kontrolu krvi, danas sam bas vadila, u poned. dizem nalaz.

Zato me zanima vase iskustvo i misljenje vasih endokrinologa. Do koje razine su van povecavali dozu Euthyroxa ???
vjer. nisi u RH jer je tu JEDINI izbor T4 Euthyrox (ako nekom ne paše, ko ga šljivi...) vani ipak možeš experimentirati... iako sam ja svojevremeno naručila Thybon izvana (sintetski T3) da kombiniram i nije mi pasalo, bolje mi je samo T4 uzimat...
ovako... vezano za nalaze--- obično se ref. vr. kreću od cca 0.4 do 4.5 odnosno 5 u nekim labosima (ali uglavnom su to TE vrijednosti u svakom labosu) ... s tim da u Americi TSH iznad 3.0 se tretira
TSH u visini 3.26 nije baš dobro polazište za zatrudnit, naime, dok god je štit. neregulirana, povećan je rizik od otežanog zatrudnjivanja, spontanih pobačaja itd.
i ja sam hypo, a i "regulirana" imala spontani, ne mora biti glavni uzrok, ali ipak je veći rizik...
u trudnoći kako koji dr. tolerira, neki do 2, neki do 2.5/3, ali mislim da je idealno oko 1...
ništa se drastično neće desit ako se i poveća, ali treba regulirati dozu...
obično 30-50% više od uobičajene se uzima...
Maya_78 is offline  
Odgovori s citatom