Tema: Bolovanje
Pogledaj jedan post
Old 29.09.2011., 02:47   #57
Računanje prosjeka plaće za hzzo

Prije otvaranja ponovnog bolovanja, za koje mi naknadu ispaćuje HZOO, imala sam 2 isplaćene plaće i 4 naknade od HZZO-a. Dakle, prva 3 mjeseca nisam radila - dobivala sam naknadu od HZZO-a, vratila sam se na posao na 2 mjeseca i nakon toga sam opet na bolovanju. Isti je razlog bolovanja.

Pitanje je kako se u tom slučaju računa prosjek plaće u zadnjih 6 mjeseci?
Dakle, u zadnjih 6 mjeseci sam imala 2 plaće i 4 naknade od HZZO-a.




Ovo sam našla guglajući. Malo je starije pa ne znam da li to još vrijedi.

"Odnjela sam na HZZO i dobivati ću samo 1700 kn jer isplate od bolovanja (od HZZO) ne idu u prosjek, moraš imati najmanje 3 isplačene plače. Ja imam dvije."


"Zvala sam HZZO, uzima se prosjek plaća u zadnjih 6 mjeseci i dijeli sa onoliko plaća koliko ih je.
npr. 4 isplačene plaće u 6 mjeseci i 2 naknade na komplikacijama i prosjek će se računati tako da će se isplaćene plaće/4 (plaće), a ne sa 6 (mjeseci) čega sam se ja bojala. "


"Zvala 2 puta HZZO za svaki slučaj i obje tete rekle isto. Zapravo jedna mi fiktivno i izracunala iznos naknade u slučaju što bi bilo kad bi bilo.

Ipak postoji jedna caka. Kada bi u zadnjih 6 mjeseci imala samo dvije isplačene plaće ne bi bilo dobro jer tada se pada na neki njihov minimalac od nekih 1700 kn.Ne znam kakav je to minimalac jer znam samo za onaj od 850 kn.
Ako imaš više od dvije plaće računa se ponovno prosjek s time da se dijeli s onoliko plaća koliko ih je.

Tu nisu bitni ti 6 mjeseci već koliko je plaća isplačeno u 6 mjeseci.."
danestonapisem is offline  
Odgovori s citatom