Tema: Oporuka Q&A
Pogledaj jedan post
Old 04.07.2017., 22:03   #402
Quote:
Aida Bo kaže: Pogledaj post
Bok svima!

Jedno pitanje. Moja teta, razvedena, ima kcer koja nikada nije zivjela s njom. Teta je cijeli zivot zivjela sa svojom sestrom tj. mojom mamom. Radi toga je teta oporukom kod javnog biljeznika ostavila sve mojoj mami, osim nuznog dijela koji ce pripasti njenoj kceri.

Mene zanima ukoliko moja mama umre prije moje tete tko onda nasljedjuje to sto je teta ostavila mojoj mami?
Da li to nasljedjuju mamini nasljednici automatski ili pak sve pripada tetinoj kcerki?

Hvala!

LP
E, to je pitanje.

Odgovor je: tetinim nasljednicima. Naime, u trenutku smrti Vaše majke, ona prestaje postojati kao osoba koja može biti nasljednik (jer osoba kojoj se nešto ostavlja mora biti živa). Rješenje bi bilo da, ako ste dobri Vi sa tetom , a Vaša majka umre prije, teta napravi drugu oporuku tako da Vama (tj maminim nasljednicima, vjerojatno ih ima više, niste samo Vi) ostavi oporučno. Ili još bolje, da napravi ugovor o doživotnom, tako je isključena kćer (ako su odnosi poremećeni) iz bilo kakvog nasljedstva (tj.može pobijati ugovor ali to je vrlo teško, ako je napravljen kvalitetno i ako su sve ugovorne strane pri zdravoj pameti bile )
Ivana335 is offline  
Odgovori s citatom