Pogledaj jedan post
Old 12.12.2008., 00:51   #1
Hrvatski Mil Mi-24

Pokusao sam pronaci vise informacija o Mi-24 i njihovom koristenju tijekom Domovinskog rata. Vecinom su informacije vrlo šture, pogotovo s strane njihovih pilota. Do sada nisam vidio spomen imena pilota niti intervjue s pilotima Mi-24 kao sto je bilo dosta cesto s pilotima Migova koje svi znamo.

Na nekom srpskom mitomanskom sajtu sam procitao pricu kako su Mi-24 isporuceni s ruskim pilotima. U prvu ruku mi se cinilo nevjerojatno no gledajuci manjak informacija o nasim pilotima Mi-24 i odustajanju od borbenih helikoptera vrlo brzo poslije rata ta tvrdnja dobiva na snazi.

Neobicno je da smo uspjeli u samo 2 godine izuciti pilote borbenih helikoptera (istina imali smo pilote transportnih helikoptera, ali nije to ista stvar ), i onda ih uspjesno koristiti u Oluji.

Jel ima tko vise informacija o našim Mi-24, bilo kakva informacija, provjerena, neprovjerena, first hand iskustvo, fotke, price o njihovom koristenju je dobrodosla. Pogotovo konacno rasprsivanje glasine da smo imali ruske placenike kao pilote, ako je netocna. Ako je tocna, saznati cemo nesto novo .

*Ovo je jedna od tema za poboljsanje podforuma .
Saber is offline  
Odgovori s citatom