Pogledaj jedan post
Old 25.09.2010., 18:56   #1401
Quote:
nico_reilly kaže: Pogledaj post
@ El Gato Felix - oprostite što opet gnjavim, ali molila bih još jednu malu konzultaciju. Referiram se dakle na našu prijašnju korespodenciju (postovi #1162 - #1166) u svezi krvne slike uzrokovane anemijom.

Dakle jučer sam ponovno vadila krv, hemoglobin je porastao na 113, feritin i dalje polagano ali sigurno raste, hct se vratio u normalu, mcv, mch i mchc također imaju tendenciju rasta iako su još sniženi, UIBS i TIBC uredni. Što se tiče nalaza biokemije - sve uredno. I da, pitali ste me prošli put za CRP, uredan je 0,2.

No, ono što sam primijetila je da su leukociti prilikom prošlog vađenja krvi prije 8 dana bili 7,4, da bi danas bili 9,22. Prije mjesec dana leukociti su bili 6,2. Možete li se na osnovu ovih mojih podataka dati naslutiti zašto je došlo do porasta leukocita i je li njihov rast razlog za brigu?

Obzirom na lupanje srca koje je i dalje izraženo rađen je ekg - nalaz uredan. Uz hemoglobin koji je narasto na 113 je li i dalje povremeno izraženo malo jače lupanje srca normalno?

Isprika na gnjavaži i unaprijed zahvaljujem na odgovoru
Mislim da ste dobro dijagnostički obrađeni i čini mi se da je sve u redu.

CRP je miran, a znamo da je on vrlo osjetljivi upalni marker. Leukociti su unutar referentnih vrijednosti. A to što oni malo "šetaju" neka Vas ne brine. Najbitnije u cijeloj toj priči jest da se Vi osjećate dobro.

Što se lupanja srca tiče, mislim da su u Vašem slučaju pregled i EKG koji ste napravili dovoljni. A povremena lupanja srca možda su sada više povezana s psihičkim zbivanjima nego s anemijom.

Dakle, opustite se!

Lijepi pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom