Pogledaj jedan post
Old 20.04.2013., 18:38   #7
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Apsolutno mi ova priča ne drži vodu, jer i zakon kaže da je rok za prijavu radnika 8 dana. Prema tome, ako je prošlo nekoliko sati, nema šanse da će to inspekcija kazniti.
Nešto je od podataka u toj priči krivo prepričano.
Kao što rekoh, manje bitna točnost, ne bi me čudilo da je ženi koja je meni rekla, krivo rečeno da se 'sačuva obraz', više je bitno saznanje da nije samo tako doći i učiti kod nekoga, baš zbog rada na crno i slično...

Quote:
Što se korištenja resursa firme tiče, i to u radnom vremenu firme to je definitivno obilježje nesamostalnog rada i za to se mora sklopiti ugovor o radu, bilo na određeno ili na neodređeno vrijeme.
Za takve poslove ne ide čak niti ugovor o djelu, jer on se sklapa za samostalan rad.
Tu je inspekcija rada jako stroga, i u takvim slučajevima gledaju apsolutno sve jer postoji osnovana sumnja da se radi o radu na crno i kršenju radničkih prava.
Proguglaj si malo sudsku praksu, ima takvih slučajeva puno.
Iako ne bih radila za njih, nego 'za sebe', tj. oni bi me učili or smth like that?
Uf, grdo... mislim, moglo je ispasti grdo, sad ću valjda naći info pa vidjeti što se i kako može da nitko ne nagrabusi.
Jer zbilja ne bi bilo rada, samo 'im štetu radim', ništa korisno....


Ugovor o radu se može sklopiti najmanje za minimalnu plaću, točno?

Quote:
Za volontiranje nisam sigurna, to je tematika koja mi baš nije poznata, al vjerujem da ima netko od forumaša tko će znati više o tome.
Hvala za ove pojmove, nadam se da bude netko znao još ponešto više



Edit: ovaj pojam 'stručno osposobljavanje za rad bez zasnivanja radnog odnosa', uz koje uvjete se to može sklopiti? A koji su troškovi prema državi?
Koliko sam uhvatila, postoji ona skupina gdje država daje nekakve naknade itd, a postoji li opcija da država ne sudjeluje, ili tako nešto?

Zadnje uređivanje enigma in red : 20.04.2013. at 18:46.
enigma in red is offline  
Odgovori s citatom