Pogledaj jedan post
Old 15.01.2006., 11:34   #17
Kupaći je zabranjen zbog mogućih ozljeda nastalih od opeklina. Ipak je temperatura visoka. Tkanina od koje se radi kupaći ne dozvoljava prolazak znoja pa je i iz toga razloga višak.
Ja sam jednom na brzaka ušla u suhu saunu sa naočalama. Ne namjerno, zaboravila sam ih skinuti. Trebalo je vrlo kratko vrijeme da me pečenje na licu podsjeti da sam ih zaboravila.
U suhoj je potreban ručnik da se možeš sjesti na nešto što nije kipuće i što je ugodno, a i upija znoj. Ulaziš mokar da bi ti koža bila pripremljena vodom na znoj to jest da se lagano zagrijavaš dok ti voda isparava.
U mokru-parnu ulaziš bez ručnika, ako to želiš jer ti je ručnik nakon izlaska potpuno beskorisan. Možeš ga ocijediti.
Do sada nisam bila nikada u odvojenim saunama za Ž i M. Gdje je to?
U Sloveniji postoji osoba koja se brine o ručnicima i saunama i ako slučajno nekoga primjeti u kupaćem zamoli ga da izađe.
U Čatežu postoji nešto jako zanimljivo, a zove se Termalna rivijera. Onaj tko je bio zna o čemu pričam. Bazeni su super, ali bolji je kompleks sauna i bazena koji se plaća na 3 sata. Prolazi se više vrsta sauna-raznih (8) i tri vrste bazena. Ima i solarij. Zanimljivost je da ulaskom u taj zatvoreni krug ostajete bez odjeće i nosite samo plahtu ili ručnikić. I svi ste goli i nikoga to nije briga i baš je super.
U nekom saunama sam znala imati nekih neugodnih situacija sa muškarcima kojima je temperatura previše otvorila krvne žile na krivom mjestu. Srećom sve se rješilo bez komplikacija.
Trki is offline  
Odgovori s citatom