Pogledaj jedan post
Old 03.06.2007., 14:07   #11
Prijemni na geografiji - iskustvo

Hm, iskreno? Bio sam pred koju godinu na prijemnom za geografiju jer sam to žarko želio upisati, rasturio sam i pripreme i šta sve ne, učio sam više od godinu dana, vulkani su izlazili iz mene od znanja, a onda po dolasku na prijemni shvatio sam da nas je bilo 500-ak i da primaju samo 24, a ja sam na listi bio: 25.!!!! I nema šanse da netko odustane... Imao sam 99% riješen prijemni, ocjene odlične, šta da ti pričam... Na kraju sam shvatio da je velika većina od tih 24 već odavno upisana na faks, a prijemni je bio čisto radi forme. Može mi pričati tko što hoće, ali ići na prijemni za geografiju je čisti promašaj i gubljenje vremena. Iskreno, ne žalim što sam pokušao ali to mi je bila škola i drugi puta sam pametnije. radije razmisli o nekom drugom zanimanju jer ako upadneš na geografiju ja ti plaćam put oko svijeta! Eto, to je bilo moje iskreno i osobno iskustvo s PMF-om. Ne znam kako je u Zadru, ali u Zagrebu se ne nadaj upadu na taj faks, posveti vrijeme nečemu sigurnijem ili predaj papire na još jedan faks. I da, uči matematiku, to jedno pitanjce je i mene strefilo, iako sam test riješio skoro 100%. Ono što me najviše boli je to što sam imao sve odlične ocjene, a test mi nisu dali na uvid jer mi nije bilo jasno kako to da nisam primljen. No, ja ipak nemam mamu i tatu ili možda neku tetku u nekoj važnijoj instituciji da me već sada, 2-3 mjeseca prije prijemnog "upiše" na željeni faks. Život je takav, naučio sam malo realnije živjeti jer ne može uvijek David protiv Golijata, pogotovo ne u Hrvatskoj, a još više u Zagrebu. Želim ti svu sreću!
 
Odgovori s citatom