Pogledaj jedan post
Old 19.05.2017., 22:32   #3613
Quote:
anyzena kaže: Pogledaj post
Dakle dragi ljudi, imam prakticki stene (dobro, recimo da je sad pubertetlija) koje je kod nas 5 mjeseci. Nisam profesionalni dreser niti poznavatelj pseceg ponasanja i upravo zato sam angazirala strucnjaka.
Pas je plasljiv i reaktivan i naravno da je između ostalog neadekvatno socijaliziran u najranijoj dobi pa se to sada manifestira na ovaj nacin - strah od nepoznatih ljudi i nepoznate okoline.
Ne secemo se uvijek po istoj trasi, vodili smo ga posvuda no njegove reakcije su takve kakve jesu. Ne ocekujem rezultat preko noci i pokusavam mu pomoci na sve moguce nacine.
Upravo zato sto nisam strucnjak i sto psa imamo vrlo kratko, naravno da ne znam prepoznati znakove nervoze i stresa kod njega. S obzirom da je vrlo mlad, ne znam razgraniciti klasicno stenece odnosno pubertetsko ponasanje od stresa. I zbilja ne znam cemu cuđenje radi toga.
Bili smo na nekoliko treninga, dobili smjernice i po tome radimo. Trenerica je rekla da ju obavijestim kroz koji mjesec kakva je situacija, sto i budem.
Simptome na treninzima nitko nije spominjao niti sam ja pitala jer nisam znala pitati, hvala onima ovdje koji jesu, svaka pomoc mi je dobro dosla.
Neadekvatna socijalizacija u najranijoj dobi ne bi trebala biti pod normalno jer je cesto trigger za mnoge probleme u buducnosti i zivotu psa. Smatram da par smjernica od strane trenera nije dovoljno jer je ocito da ti ne uspjevas iskomunicirati sa svojim psom. Jeste dobili neke upute za u medjuvremenu, da odradite unutar tih mjesec dana?

Quote:
Kirita kaže: Pogledaj post
I pas definitivno nije stene sa 10 mj, vec pravi pubertetlija.

Pod tim mislim da psi u pubertetu znaju "naglo zaboraviti" i ono sto su usvojili u stenecoj dobi.
Slazem se samo mi se cini da je ovdje problem nastao na samom pocetku i ne iskorjenjuje se nego se tek sad pocinje raditi na njemu, kad je zapravo jos teze jer je on pubertetlija.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom