Tema: Kariogram
Pogledaj jedan post
Old 15.12.2007., 08:25   #16
Quote:
Malabudala kaže: Pogledaj post
Ajd malo me uputi šta pitaju, da se znamo spremiti, jer naravno da u široj rodbini i sl. ne znamo baš sve, ali ono što do sad znamo ne upućuje da je itko imao genetski nasljedne bolesti, iako od mog svekra nam je muška strana totalna nepoznanica jer on nikada nije upoznao svoga oca, a njegova mu mama ni na samrti nije htjela reči ništa o njemu
Mene štalju jer sam imala kasni spontani koji je vjerojatno uzrokovan genetikom, a sigurno abnormalnostima u trudnoći, ali i to ćemo znati kad dobijemo nalaz amnio (koji btw. mi je rekla danas frendica da će ga s obzirom na situaciju da više nije hitno ipak držati do slijedećeg tjedna, pa onda ako nije dobro šalju u bolnicu, ako je ok onda meni, no ona će me o svemu obavijestiti pa javim), a možda i phd bebe nešto pokaže...
Pitala me baš danas žena jel imamo dodatno zdravstveno, pa sam joj objasnila da nas je dr. poslala zbog kasnog pobačaja u 18. tjednu i pretpostavke u genetsku grešku... Al nešto mi je spomenula da ćemo prvo razgovarati s genetičarem pa će on odlučiti trebamo li kariogram ili ne ... mada je moja dr. htjela, a i ja bi kad već imamo tu mogućnost da nam ga naprave...
Koliko sve skupa to traje i nakon koliko se dobiju rezultati?

1. mala, pitaju te doslovno da li je bilo kakvih bolesti u široj ili užoj obitelji, nekih mentalnih ili genetskih malformacija? pitaju te da li ste ti i muž u krvnom srodstvu.

2. OBAVEZNO si napravi dopunsko. Oni koji ga nemaju dosta para plaćaju. Imaš sad vremena, napravi si ga mala.

3. Nisam liječnik ali koliko sam te pratila tu i meni se čini da tvoja draga Lola je imala neku genetsku grešku i nije amnio kriva za tvoj spontani. Ona ga je možda inicirala da dođe ranije ali vidjeti ćeš nalaze amnio ali izgleda da je Lola bila bolesna beba.

4. Nemora značiti ako ste vi zdravi da vam je dijete zdravo. i od zdravih ljudi se rađaju bolesna djeca. Meni je to dr. Begović objašnjavao jer obzirom na posao mog dragog mene je ta genetika vrlo vrlo zanimala.
Jednostavno u diobi stanica (prvih 7 dana) desi se neki BUG (greška) u mejnozi i mijozi i nastane genestki feler koji uzrokuje daljnje malformacije jer se stanice tkiva sad počinju totalno drugačije razvijati.

Kako je meni u genetskom kodu da imam zelene oči (npr) tako je nekoj nerođenoj bebi u genetskom kodu da će imati npr. gen zečije usne.

Nama su odmah vadili krv. Ma svejedno ti je ako ćete ići na razgovor pa vaditi krv - to su ionako vrata do vrata.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom