Pogledaj jedan post
Old 07.01.2010., 14:48   #51
Ma pustite Stipetića, ostario je nije vrijedan spomena 92. je sve okrivljavao za svoj neuspjeh obrane Koridora i njegov pad,isto tako bolila ga ona stvar da su ti ljudi bili obilježeni sve do neki dan kad je ovaj prilikom govora o uvodu za knjigu opet izvinio sad njima jer kao onda nije imao sve činjenice i jasnu sliku oko pada B.Broda.....

Što se tiče ovog drugog dijela teksta u kojem se spominje napad na Koridor u prosincu 92. pretpostavljam da se radi na dijelu kod Orašja ali za ovo stvarno prvi put čujem....i on se čudi zašto je smijenjen..

U jednom dijelu govorancija tijekom predstavljanja knjige došlo je do govora o prodaji granata i municije dijelu HVO od strane pojedinaca koje oni nisu htjeli imenovati ali da su bili iz Hrvatske ...ta teza se provlači jako dugo i vjerojatno je da i tu ima istine ali činjenice treba onda prezentirati a ne u rukavicama i opet ostaje nejasno tko je to radio i za koga ...ono što ja znam je gola istina da nitko iz političkog vrha R.H. nije uvjetovao nikakvu prodaju oružja i granata HVO a ako su to radili to su bili pojedinci željni novaca bez stida i srama prema ljudima koji brane svoj dom.


negdje početkom proljeća 1994.g. bio je jedan pokušaj jedne grupe oko stotinjak ljudi iz B.Posavine koja se samo organizirala da na svoju ruku kod Svilaja pređe preko Save kako bio formirali nekakvu obranu na potezu Brusnica-B.Svilaj...no taj pokušaj je spriječen još u samom startu..

Jedina stvar sa kojom se slažem u knjizi je ta da se nezna tko je osoba koja je naredila da se most digne u zrak!!!!
__________________
JEAN MICHEL NICOLLIER " Ovdje sam u dobru i u zlu. U dobru i u zlu. '' -RIP
kobrin sin is offline  
Odgovori s citatom