Pogledaj jedan post
Old 30.01.2011., 18:41   #37
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
što se prve stavke tiče mogu posvjedočiti iz prve ruke da što se tiče poštivanja radnočkih prava lidl svoje radnike plaća u minutu(što se nebi moglo reći za mnoge domaće lance), istina radna disciplina je izrazito stroga, al ne vidim kako bi to bio razlog "rabijatnosti".

kupujem u navedenom dućanu većinu svakodnevnih potrepština(meso rijetko, al ne zato jer mislim da ne valja nego jer mi je preskupo-nema u rinfuzi nego je isključivo već pakirano)

kupujem zato jer im je 100g čokolada s lješnjacima jeftinija i bolja od svih drugih iste klase.

zato jer imaju solidnu pivu od 0.5L u limenci za 5 kuna.

zato jer iimaju 1l odličnog jogurt po cijeni 1 euro.

itd.itd.

ja inače imam relativno mali broj proizvoda koje koristim(ne kupujem đinđe, uvijek iste stvari i nije me briga ako dućan izgleda ko skladište) tako da to možda i nije dućan koji će svakome odgovarati.
strogost i radna etika nije problem

no zalosno je ako radnici imaju jedno jedino pravo a to jeisplata place na vrijeme. (jbt. dokle smo dogurali ako nam je to alfa i omega samovrijednovanja ) .
ako su "isporucili" taj rad, onda isplata (mizerije) nije samo pravo radnika, nego prvenstveno duznost poslodavca.

kod nas je ako se dobro sjecam bilo problema oko neisplacivanja prekovremenih (manje nego odradjeno), neporduzavanja ugovora iako ljudi imaju pravo na isto, zaposljavanja dosta zenskih lica ali neimanja osjecaja za probleme majki (bolesna djeca itd), asocijalniog rasporeda smjena, promjene smjena u roku par sekundi bez obavjestavanja djelatnika, problemi s dobijanjem godisnjeg kad treba, a najvise netolaeriranja ikakvog suprotstavljanja koje je pocesto zavrsavalo otkazima, smjestanjem otkaza tj neproduzavanjem ugovora. to je bilo prije par godina. vec dugo istina nisam cula nista slicno, niti mi poznata tamo vise radi pa da cujem traceve. mozda su se i popravili, tko zna. nije u svakom slucaju vise bilo negativnog press-a.
ali svejedno ostalo mi u podsvijesti

btw. nije ni da je sve najlosije
prasak za ves tj "punjenje" koje lidl ima u NL je testirano kao najbolji prasak za ves, po performansi ispred maraka tipa ariel, persil omo etc...

i netko je spomenuo cokoladu
to i ja priznam: ona mala zelena s ljesnjacima je izvrsna
no tko jos ide tamo samo po cokoladu

Zadnje uređivanje Marica Carica : 30.01.2011. at 18:47.
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom