Tema: Autoškola
Pogledaj jedan post
Old 09.01.2015., 15:21   #48
Quote:
wtb kaže: Pogledaj post
pozz
punim 17 ubrzo a na ljeto krećem u autoškolu,pa bih vas pitao gdje bih mogao pronaći štivo da se pripremim unaprijed?

o vožnji i autima općenito pojma nemam,jednostavno me to nije toliko zanimalo,medjutim imam veliku zelju da to naucim i polozima iz prve.
kakva je procedura u autoškoli?
prvo idem na predavanja,pa testovi i onda voznja ili ?
da li postoji neki udžbenik iz kojeg bih mogao učiti?

imajte na umu da nisam nikada ni sjeo za volan,niti da mi je netko pokazivao kako i šta,pa bilo bi najbolje neko štivo ili video na netu čisto da se upoznam

hvala unaprijed
ne moras nista uciti unaprijed, sve naucis u autoskoli. tamo dobijes i knjigu iz koje mozes uciti (ja je nisam ni jednom otvorio XD) i mi smo dobili cd sa svim mogucim pitanjima koja mogu doci u ispitu i tocnim odgovorima (ima preko 1000 pitanja, i samo iz njih mozes sve nauciti). dakle ako dobijes pitanja, lijepo kreni sam rjesavati bez da gledas u rjesenja, na kraju kad sve odgovoris, provjeris odgovore i oznacis one koje si krivo odgovorio, pa njih opet prodjes, itd. nemoj nista strebati, vec uci s razumijevanjem, jer vecinu toga sto naucis ces morati znati dok vozis. pogotovo su vazna raskrizja i tko ima prednost u njima.
zatim ide prva pomoc -> vrlo lagano, to gotovo svi prodju iz prve.
na kraju voznja, lijepo ispocetka, najprije nekoliko sati na parkingu da naucis kretati i stati, parkirati..., zatim voznja u gradu, moras biti koncentriran i paziti na sve, ali to ti vec instruktor bude sve rekao. ne brini nista.

ako zelis nesto unaprijed, onda obrati pozornost na vozaca kad te netko vozi u autu, pitaj ga tko ima prednost, itd.
Scorpione is offline  
Odgovori s citatom