Tema: Dolar pada
Pogledaj jedan post
Old 18.01.2017., 19:26   #31
Quote:
Mathasar kaže: Pogledaj post
ne ti.
nego kažeš da bi po tebi 7.40 ili skoro izjednačenje s eurom trebala biti prva stanica rasprodaje? a da ako pređe 8 već kocka?
Oprezan sam, ipak tu govorimo o dva najveća gospodarstva na svijetu (EU i US) i gledajući kroz duži period (9 godina) euro je vrijedio 1,6 dolara (ispod 5 kuna).
Također je bio preko 9 kuna (0,825 $ za 1 euro) u zadnjih 17 godina.

Ako je paritet sredina odnosa onda se dugoročno (povijesno cca 30 g.) isplati držati euro vs dolar.

--

U svakom slučaju ja bih prodao sve dolare iznad 8,2-8,5kn. Briga me za onih 2 kn po dolaru taman imao 10M$.
(ovo sve vrijedi ako EU opstane u što vjerujem 90% i u slučaju da živim unutar EU)

Quote:
Mathasar kaže: Pogledaj post
nego što se tiće trumpa, ćini mi se da će po najavama potaknuti proizvodnju u SADu, ako je suditi samo po tome, to bio bio pad dolara...
Samo zbog Trumpa bih držao dolar još godinu dana. Ima on potencijal prema jačanju ove valute. Napada glavna US tržišta, EU, Japan i Kinu a realno i imaju gospodarske pokazatelje koji podržavaju ovaj tečaj. US je uspješna ekonomija, a bila je to isto, uza sve ratove i u mom djetinjstvu (prije par desetljeća).
Make $ great again.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom