Pogledaj jedan post
Old 13.02.2017., 11:18   #9
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Ovo je mene isto uzasno iznenadilo. I tako vec iz godine u godinu, od jedno dvadesetak pozivnica feedback posalje jedan ili dva roditelja! Mislim vecina na kraju dodje, al ono gdje su nestale osnove pristojnosti!? "Hvala na pozivu, dolazimo, ne dolazimo itd."

Ili napredna varijanta - roditelji koji uopce niti ne preuzmu pozivnicu iz pretinca u vrticu. Samo ju ignoriraju i tamo stoji tjednima... (a dijete je u vrticu svaki dan).
a sto pise na pozivnici?
slazem se da je okej barem zahvaliti na pozivu kada vec dobis pozivnicu, ak ne i odgovoriti da/ne.
ali jakooooo ovisi i kakve su pozivnice.

bilo je poprilicno vrtickih rodjendana na koje moja nije htjela ici, od toga da uopce nije imala pojma koje je to dijete, do toga da ne zeli u tu neku igraonicu jer joj je ta bezveze, a sa djetetom se ionak ne druzi.
ona se u vrticu druzila sa jako malo djece, znala se iskreno cuditi zasto ju uopce i zove kada se nikad nije igrala s njim/njom.
ak je na pozivnici pisalo molimo potvrdu dolaska mami ili tati, a neki bi cak i datum stavili do kada treba javit, meni je bilo najnormalnije poslat da necemo doci kad vec imamo pozivnicu, medjutim mm me, programerski uvjeravao, da se samo trazi potvrda dolaska, a ak ne javis da se podrazumijeva da neces doci, pogotovo ak ti dijete nije prijatelj

a tek sto se tice uzimanja iz ormarica, nama je najnormalnija stvar bila ne uzeti.
ak dijete pokupim vani (dakle ima sve na sebi obuceno), nemam po kaj ici gore u garderobu
a ujutro kak smo ju kasnije vodili, opet smo ju vani ostavljali. prakticki cijela jesen i proljece
tek bi u petak torbu sa rezervnom robom uzeli.
ak mi nitko nije rekao za pozivnicu kak bih ja mogla znat da imam pozivnicu? a bilo je takvih /na dve cak nije niti njeno ime pisalo, i na te nisam niti poslala odbijenicu, pravila sma se da nam je zabunom doslo u ormaric /

ona djeca koja su joj bila vazna i sa kojima je bila dobra i na cije je rodjendane htjela ici, zapravo su ju pozvala osobno tijekom igre, ti klinci su mi znali rec kad bi me vidli ispred vrtica "da ima rodjendan i da ona mora doci", i/ili su mi njihovi roditleji rekli.

opcenito, nekak mi se cini da roditelji kojima je vazno da djeca budu na vrijeme informirana, su informaciju o pozivnicama dali teti pa nam je skrenula pozornost da je pozivnica u ormaricu (a nekad je teta i djelila pozivnice).

ja sam poprilicno pristojna, i ak vidim pozivnicu naslovljenu na moje dijete budem odgovorila sa da/ne (odn svakak zahvalila na pozivu), ali iskreno, ak pozvinicu samo stavite u ormaric, meni je to jako bezveze. i djetetu isto. kkavu to poruku djeci salje?
u razini obavijesti o datumu rodjenja na fejzbuku ili kojekakvih reklama koje dobivamo po sanducicima.

btw, sada se u skoli puno cesce odaziva. smao me obavijesti da ju je dijete to i to, pozvalo na rodjendan i da zeli ici pa da javim mami djeteta.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom