Pogledaj jedan post
Old 20.04.2016., 10:26   #95
Quote:
Speer1 kaže: Pogledaj post
Ne bih o Europi. Nisam upoznat.

Tko je na celu J.P.Morgana? Tko je u izvrsnom odboru? Zasto je nekoliko Hrvata I Srba u srednjem menadzmentu? Zasto ima toliko Indijaca I Azijata u toj velebnoj banci? Zasto su crnci sasvim pristojno zastupljeni u menadzmentu? Zasto je zena CFO u JPMC?

Ponesto o jednakosti I pravu na uspjeh za svakoga bez obzira na podrijetlo. Naravno da je to tesko shvatiti iz Hrv perspektive diskriminacije I korupcije.
Speer nit je moje nepoznavanje fantastično nit je tvoje poznavanje fantastično, iako sam u postu mislio na EU a ne SAD.

Vjerujem da svatko ima šansu u USA, ali neki imaju veće šanse. Ako tvrdiš suprotno onda sam sebe diskreditiraš kao relevantnog sugovornika.

Dovoljno je znati za razna beta, kapa pi bratstva kojima su zagarantirani najviši položaji u društvu. Dovoljno je znati da nijedan hispanoamerikanac niti katolik nije bio predsjednik (katolik je ubijen).

Vjerujem da je USA zemlja prilika, puno više nego većina drugih zemalja. Ali i tamo vrijede nepisana hijerarhijska pravila na granici šovinizma. No likovi koji se informiraju iz dirigiranih medija nisu u to upućeni ili ne žele biti (da li se prepoznaješ to je na tebi).

Dakle USA je istinski zemlja prilika, no za neke malo većih prilika uz malo manje truda. No za nas koji smo navikli na malo i to je dovoljno dobro.

I za kraj, korupcija je u USA 10x veća nego u Hrvatskoj. To je tamo prihvatljivi način ponašanja a ne kažnjivo djelo.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom