Pogledaj jedan post
Old 06.03.2011., 09:27   #87
Quote:
sax3m kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, ah muke pri upisu u prvi razred, mi smo u dilemi da li upisati u Tin Ujevic ili Izidor Krsnjavi.
Vecina djece iz vrticke grupe ce upisati Krsnjavi dok samo jedno dijete Ujevic pa je sad dilema u koju skolu je upisati.
Kako smo primili informacije da su se stvari nedavno promjenile u tim skolama jako cijenimo sve nove informacije koje imate a koje bi nam mogle pomoci kod finalne odluke.
Radim u OŠ i vjerujem da mi nastavnici znamo podosta i o svojoj školi i o drugima s kojima surađujemo. Ujević, Kršnjavi, Varšavska, Matoš, Kranjčević, Trstenjak, Jabukovac, Medvedgrad, Pavlekica, Gjalski, Zrinski, Gundulić dobre su škole. Svaka ima svoje nedostatke, svaka svoje specifične prednosti. Zapravo, kad razmislim, zadovoljstvo školom u nižim razredima ovisi više o djetetu i roditelju te o učiteljici. Ključ su dijete normalnih sposobnosti koje je adekvatno pripremljeno za školu, prvenstveno tako da razumije što ga u školi čeka i da radosno ide u školu, te roditelj koji očekuje od svoga djeteta upravo onoliko koliko ono može dati i učiteljica koja je topla, pametna i marljiva osoba.

Škole danas imaju web stranice. Možda da onamo zavirite. Dio se može i tako saznati.

Za prve mjesece nije loše ako dijete poznaje koga tko će ići s njim u razred. Ako ima više razrednih odjela prvih razreda, to se može zamoliti prilikom upisa.

Postoje mnogi opravdani razlozi da se dijete upiše u školu u koju ćete ga morati taksirati, možda i do kraja osnovnog školovanja. Po mojem je mišljenju jedan od takvih razloga radno vrijeme škole i radno vrijeme roditelja, da dijete ne bi bilo samo duže no što je nužno, čak i kasnije, u višim razredima.

Moja je mlađa kći još sasvim malena, no ako stvari ostanu kakve su sada, morat ću je voditi s kraja na kraj grada jer mi je nezamislivo da ja odem na posao, a ona onda sama baulja do škole, iz škole, da je sama kod kuće kad više ne bude boravka...
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom