Tema: obrezivanje
Pogledaj jedan post
Old 16.01.2008., 11:46   #14
Quote:
goblena kaže: Pogledaj post
Bas me zanima otkud ta brojka da neobrezani muskarci padaju mrtvi kao muhe od raka penisa (jedan od 600 do 900 godisnje). Wikipedia kaze da je incidencija raka penisa na svjetskoj razini 1 na 100 000 (s tim da se u razvijenim zemljama nekih 70% oboljelih izlijeci ili bar zivi duze od 5 godina nakon dijagnoze). Americki National Cancer Institute kaze da je u 2007. u SAD umrlo ukupno muskaraca 290 od raka penisa i ostalih dijelova muskog genitalnog trakta (poprilicno malo, s obzirom da imaju oko 150 milijuna muskaraca, a barem polovica ih je neobrezano). U muskoj populaciji Danske, gdje je manje od 1.5% muskaraca obrezano, incidencija raka penisa je u konstantnom padu vec 50 godina i ispod je svjetskog prosjeka, smatra se zbog opcenito poboljsane socioekonomske situacije i higijenskih navika (http://www.cirp.org/library/disease/cancer/frisch/).

Mislim, neka se obrezuje koga veseli, bas me briga, ali preuvelicavati grrrrozne opasnosti imanja kozice na pishi time sto se laziraju brojke je poprilicno tupava taktika danas kad mozes na netu potraziti informacije iz najrazlicitijih izvora.
Niko ne lazira brojke,izvoli link pa citaj ,ukoliko hoces da saznas istinuIzvor : Benefits of circumcision ,naravno ukoliko razumijes engleski''',ne daj Boze da su muslimani vrsili ove eksperimente i dokazivali ,sta bi onda imali da kazete??
ne interesuje me sta imate da kazete,pricamo o zdravlju i koristima obrezivanaj,ko hoce hoce ,ko nece neka se ne javlj s glupim komentarima,i tema je bila postavljena na temu religija ,ali rekli su da joj ej mjesto ovdje.Pa ko hoce da procita bujrum,a ko nece rikverc....
Pozdrav
__________________
..........
enisa is offline