Pogledaj jedan post
Old 25.01.2010., 17:57   #83
Quote:
malichka_999 kaže: Pogledaj post
Trebam malu pomoć,savjet.
Naime,bila sam kod svojeg ginekologa zbog neredovitih menstruacija,i dobila sam dva recepta; za logest pilule i duphastone.
Logest trebam početi uzimati ukoliko sljedeću menstruaciju dobijem u roku manje od 35 dana,a duphastone iznad 35 dana.
E,sad,dio koji mi nije jasan; ginekolog je rekao da duphastone trebam uzimati dvije tablete po pet dana,a ako u međuvremenu dođe menstruacija (recimo 3.dan uzimanja duphastone-a) da samo nastavim s logestom.
A mene muči,ako ne dođe u roku tih pet dana,i ako popijem određenu dozu duphastona,šta onda,kad dođe menstruacija taj mjesec dali jos dodatno pijem dalje logest,ili ne pijem logest,već samo kod sljedeće menstruacije opet duphastone po dvije tablete po 5 dana?
Ako sam dobro shvatila nemaš redovite cikluse...
Logest je kontracepcijska tbl
Duphaston ti je propisan kako bi došlo do krvarenja..
Znači..ako unutar 35 dobiješ normalno menstruaciju počneš od prvog dana piti Logest..
Ako ne dobiješ normalno menstruaciju unutar 35 dana,počneš piti Duphaston 2x1/ 5 dana i čekaš da ti dođe menstruacija( to može potrajati i do 10 dana) i od prvog dana piješ Logest...
Ako menstruaciju dobiješ još za vrijeme Duphastona znači da je dovoljna doza odmah djelovala na endometrij maternice i prestaneš piti Duphaston, počneš piti Logest...Ako si tražila kontracepciju...
Kad jednom počneš piti Logest menstrualni ciklus je uspostavljen samo ne dolazi do ovulacije...
Nema više potrebe piti Duphastone....
Zato sad ni meni nije jasno kaj tebi nije jasno...Jesi li uopće tražila dr kontraceptiv ili je ispao neki nesporazum...ili
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom