Pogledaj jedan post
Old 21.10.2009., 12:58   #15
Jao... šta je "Bagat?", majko mila
Bagat ti je (bio ) zadarski gigant za vrijeme socijalizma, radili su šivaće mašine i svu prateću opremu. Njihovih dućana imaš u svakom gradu.

Za tanju vunu idu tanke igle, za deblju deblje. To je sva mudrost. Možeš i obrnuto, tanku vunu plesti debelim iglama ali ćeš dobijati vrlo velike očice, rupičaste. To esteCki nije baš onak... kuish? Sa druge strane, nisam jednom plela tanjim iglama deblju vunu. Dobijaš specifično debelo i gusto pletenje, ali kako ti tek počinješ, drž se standarda

Moraš samo probati. Mislim da će ti biti najkompliciranije "nametnuti" vunu na igle samoj. Ostalo je pjesma. Treba samo vježba, brzo se uči.

Quote:
Good evil kaže: Pogledaj post
Ma rado bi pocela s osnovama... kad bi ih znala
Heklanje bi bilo too much 4 me, barem kako mi se čini!
A vezenje da ne govorim
Pletenje će te naučiti da ne zatežeš vunu jako, što je za vezenje iznimno bitno (vez ne volim). Heklanje mi je prepipkavo i heknadlu koristim samo kad želim uredan rub na pletivu i slično.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.

Zadnje uređivanje Göttspöđä : 12.10.2010. at 20:50.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom