Pogledaj jedan post
Old 06.11.2007., 08:10   #20
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Muzeva krvna grupa nije bitna jer rh faktor nije nasljedan...........najbitnije je da rh neg. majka u roku 48 sati od poroda ako rodi rh poz. dijete dobi injekciju rhogam kako bi se sprijecile moguce komplikacije u iducoj trudnoci.

BTW: rh faktor nema apsolutno nikakve veze sa zuticom.

A rh negativne majke moraju u trudnoci raditi testove senzibilizacije.

Ja sa rh neg. a rodila saj rh poz. dijete
da, jer u prvoj trudnoci jako rijetko dolazi do mijesanja djetetove i majcine krvi. treba raditi testove senzibilizacije i bitno je nakon prve trudnoce, ako je dijete rh positivno, primiti inekciju rhogram. i to je sva mudrost.

a za muza sam pitala, jer mi je bilo nekako logicno ako je i on negativan, da dijete moze biti samo negativno, a moj dr. se potrudio i jako slikovito mi opisao zasto ih ne zanima muzevlja krvna grupa

a inace u prvoj trudnoci su mi radili amniocentezu, i posto je to bio jedan jako dug zahvat (ne u svrhu analize vec su mi crpili previse plodovnice) i u jednom trenutku se bebica pomjerila i naletila na iglu . i onda se plodovnica pomjesala sa malo bebine krvi i odmah nakon tog zahvata sam primila inekciju, posto sam negativna. posto se dijete rodilo takodjer negativno, poslije mi nisu vise nista davali..
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom