Pogledaj jedan post
Old 05.05.2004., 06:16   #5
Kazao sam prije u bolovima sam vec oko 34 godine , 25 godine sam radio svakako sa bolovima.

Da li mozete zamisliti bolove 52 tjedna u godini, 7 dana u tjednu,
24 sata na dan.....?

I nema nista da vam skine bol nikakve inekcije ili tablete.
prosli ste sve specijaliste i kliniku za bolove, sa najboljim lijecnicima vodecim na svijetu...i kazu vam ,nazalost nemozemo vam pomoci.

Dva puta sam otkazao operaciju radi supruge jer se boji da ne cu ostati paraliziran.

Eto cekam 19 sjecanj da ponovo vidim neurologista i da me stavi opet na listu za operaciju.
Ne mogu hodati mnogo samo veoma malo, i bolovi su strahoviti kada pokusavam.
Znadem da je dio unisten radi zaraze Arachnoiditis, i da ne ce ikada da se izmjeni ,nego se nadam da bi ipak mogao da opet nesto lakse hodam.

50% je malo ali sam voljan probati pa ako je sudeno ostati cu paraliziran, jer svi specijalisti su kazali isto.


Ponedjeljak 16/02/04,
po Australijskom vrijemenu 01:00, noc......vrijeme kada najvise pisem jer idem kasno spavati.

Eto 19 Sjecnja sam isao kod Neurologista ,ali sve ide naopako, prekinuo je raditi za sebe privatno ,tako da ga moram vidjeti u bolnici ,prvi dan nakon njegovog godisnje, on u svome najboljeme je nadrkan za govoriti....a danas nisam niti usao , a on odmah kasnim zuri mi se..... ja na vama necu operirati svakako,
upravo ako ste ponovo odlucili ,u Ozujku -Travnju odlazim iz bolnice....ali Vas moram uputiti na MRI....jer mi je duznost i odgovornost vaseg daljnjeg razvoja bolesti.

I tako imao sam u drugoj bolnici MRI u 19:30 navecer, 12/02/04,
a danas ga vidim.......................pa cemo vidjeti.


Eto da se javim vidio sam doctora Neurosurgenta, on odlazi 6 /4/04 iz hospitala.

Stavio me je na listu za cekanje ali sa prioriti, mislim da ce me operirati ,ako ne on onda moram u drugu bolnicu ponovo na listu cekanja koja je oko 6 mjeseca za pregled i 12 mjeseci za operaciju.

A i on je sa velikim iskustvom i vodeci neurosurgen i jedini koji je radio privatno i u drzavnoj bolnici svi ostali su manje vise privatno ,a ja nemam privatno osiguranje.

Eto vidjecemo sta ce se dogoditi ,sa obzirom da sam ga vec vidjao privatno 4 godine mozda se smili i napravi operaciju , iako su male nade samo 50% oporavka.


02/03/04

Danas sam bio u bolnicu oko 3 sata , ECG, razgovor sa doktorom kirurgom,sa anestistom kao i sa sestrom koja gleda kako ce pacijent poslije operacije.
Srecom da imam slozenu listu svih bolestih kao i lijekova, jer ja sam veoma komplex problematicni pacijent/bolesnik ,sa mnogo raznih bolesti.

U svemu ECG mi je u redu ,ali sve druge bolesti ( kao i tezina) me stavljaju u veliku opasnost za Anesteziju, ali ja se ne bojim.

Eto tako to sada rade naprave sve pre-operativne preglede prije tako da idete na operaciju od kuce (morate se i oprati /dezinficirati kod kuce, prijaviti ujutro u 07:00 u bolnicu, nitko ne moze ostati sa vama , nego se oprostite i onda idete sjediti da se opustite do operaciju.

Sada se samo nadam da se nesto ne dogodi,/recimo hitna
potrebnija operacija/ pa se operacija odlozi, jer moj doktor odlazi
dva tjedana poslije moje operacije.

Eto sada se koncentriram na sve pripreme, i nadam da ce biti sve u redu.


23/03/04 dobio sam telefonski poziv da se javim u bolnicu , umjesto u 07:00 u 08:30, u sredu 24/03/04...konacno vjerujem da se sada ne moze vise nista dogoditi da sprijeci operaciju.

Obavijescen sam da ce se operacija obaviti sa menom u klecnom polozaju...interesantno znadem dosta o procesima ali prvi puta cujem za polozaj klecanja kod Lumbar Laminectomy/Lumbar canal stenosis, vjerojatno je da u tom polozaju je najlakse i najsigurnije operirati, obicno se radi pacijent na trbuhu lezi ili na stranici.

Ali to mi je najzadnja briga...znadem da je moj Neurosurgen jedan od najboljih za glavu kao i spine/kraljeznicu.

Nadam se da cu se javiti u slijedecih 7 dana sa uspjesnom operacijom , iako znadem da treba da se dulje rehabiliteta, srecom ovaj puta imam sve vrijeme na svijetu i ne moram se zuriti natrag na posao ,jer sada sam u penziji.


__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline