Pogledaj jedan post
Old 18.04.2009., 19:43   #3
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
A racunaj jos 1000 eura na gluposti tipa extra instrumenti, svjetla itd sto nema bas na slikama. I par tisuca na motor posto je to gliser. A mozda niti neka tenda protiv sunca ne bi bila losa.
dobro razmisli prije nego se odlucis za kupnju broda, kupi tocno sto ti treba tj. ni vise ni manje. Ako ti odgovara i malo manji gliser, razmisli jer ti se onda troskovi prilicno smanjuju (laksi gliser=manji i jeftiniji motor, manja potrosnja, manji i jeftiniji trajler...) Ja sam bio u slicnoj situaciji prosle godine, kupio sam GS Nautica 510 Open + Honda 75.
Nemoj gledat samo cijenu broda, ceka te jos puno troskova - dodatna oprema, motor, tenda, trajler, trosarina (1000e)... sto ce debelo premasiti cijenu samog broda jer samo motor ce bit skuplji od broda
Za ovakav gliser treba ti po mom misljenju 90ks, preporucam Hondu ali kupi ono sto ti je najlakse odrzavati tj. koji ti je servis najblizi
Prvo izracunaj sve troskove, ukljucujuci i cijenu servisa, potrosnju goriva...pa ako to mozes progutati kupi sve novo, inace ni polovni brod nije losa opcija (ne preporucujem polovni motor osim ako nisi bas strucnjak-serviser za motore)
sto se samog broda tice, cijena je OK ali imas i drugih slicnih brodova za slicnu cijenu. Svi gliseri ove duzine su slicni, nema tu neke razlike osim u kvaliteti izrade koju moras provjeriti na licu mjesta prije kupnje. Obrati paznju na broj i velicinu spremista, posebno suhih i zakljucanih. Meni se osobno ovakvi gliseri ne svidjaju jer imaju sjedalicu za skipera koja uzima puno mjesta i dosta skracuje prednje suncaliste (probaj se ispruzit na njemu prije kupovine), a ponekad i straznju klupu tako da gliser od 5.3m ima mjesta kao pola metra kraci. Sjedalica doduse doprinosi lakoci upravljanja skiperu, ali ja se npr. vozim 1-2h dnevno a ostatak vremena sam na brodu pa mi je vaznija udobnost i prostranost dok ne vozim.
Dalje od 1-dnevnih izleta ne vjerujem da ces ici jer nema kabinu, wc, kuhalo...Mozes kao i ja od otoka do otoka, na otoku iznajmit apartman za prespavat.
Inace, brodovi a pogotovo motori se kupuju/narucuju zimi, ja sam dobio 13% (citaj: 1000e) samo na Hondu jer sam je narucio nakon Bozica

Pozdrav i dobro more zelim
open510 is offline  
Odgovori s citatom