Pogledaj jedan post
Old 31.03.2005., 01:34   #9
Quote:
Jedna Tanja kaže:
1. Rijec "pasteriziran" ja nisam upotrebljavala...
99+% mlijeka koje ljudi danas konzumiraju je pasterizirano pa je posve nebitno jesi li ti upotrebljavala tu rijec ili ne. Nepasterizirano mlijeko je zdrava i hranjiva namirnica - pasterizirano to nije. O jogurtima, sirevima i drugim mlijecnim proizvodima ne znam dovoljno pa cu se suzdrzat od komentara o njima.

Quote:
2. Da li si siguran da su tvoji zdravstveni problemi upravo od tog faktora (jer ih ima na milione)?...
Veci dio mojih zdravstvenih problema nema veze s mlijekom (barem mislim da je tako). Kazes da je mlijeko zdravo - ja sam si to protumacio kao da mlijeko doprinosi zdravlju (a kako bih drugacije) pa sam svojim komentarom ciljao sam na to da mi mlijeko nije nimalo pomoglo u zdravlju, vec samo odmoglo. Dok sam bio malen svaki dan sam pio/jeo mlijeko, a s vremenom sam sam postao alergican na mlijeko, a jos k tome i prestao podnositi laktozu. Zalosno je sto sam kasno povezao svoje probleme i mlijeko, no svako zlo za neko dobro - izbacio sam tu nezdravu namirnicu iz prehrane. I opet - govorim o pasteriziranom mlijeku (da me poslije ne hvatas za rijec ).
MaxB is offline  
Odgovori s citatom