Pogledaj jedan post
Old 15.10.2009., 21:56   #20
Quote:
ta.ja kaže: Pogledaj post
Pohvale Fermini na izvještavanju u vidu slika + tekst

Jel taj format vrijedi samo za ova drvca ili daješ takve informacije na svakoj temi? našlo bi se par pitanjca i o drugim biljkama

Hvala! Hvala!

Vrt nemam, ali sve više sanjarim o njemu. U biljke se uopće ne kužim, a tako bih rado da da. Obožavam lijepe slikice. I kada me neki naslov inspirira, ja se počnem igrati. I tada uživam u tome k'o i oni malci koji sanjaju da jednoga dana postanu tenisači, a sada s velikim veseljem nosaju loptice pravim igračima.

Tako i ja vama s velikim veseljem donosim ove slikice, a uz to ponešto i naučim.


Dakle, ta.ja, tvoje je samo da otvoriš zanimljivu temu i ja odmah utrčavam u teren



OT. Jeste li znali da lišće, kako bi se obranilo od nametnika, u Sjevernoj Americi i Istočnoj Aziji ima crvenu boju tijekom jeseni dok je u Europi žute boje? Evo, ja pronašla!



Nego, sad mi nešto pada na pamet. Možda bi Renata mogla negdje u vrtu posaditi ovu dolje lozicu, pa je obmotati oko nekakvih držača, da glumi, ako ne crveno drvo u jesen, ono neku zanimljivu vrtnu instalaciju dok joj pravo drveće ne poodraste.


Lozica (parthenocissus quinquefolia) - Parthenocisus je listopadna penjacica, zbog svojih svojstava cesta je iu našim krajevima. Razgrana se i do 20 metara, a njezini listovi jednostavnog oblika u jesen, prije opadanja poprime prekrasnu crvenkastu boju. Ukoliko želite brzo postici efekt i pokriti neugledne vizure u što kracem roku, pravi izbor su lozice (Parthenocisus sp.). Te listopadne vrste s tri ili pet liski na listu imaju brz i neobuzdan rast i prekrivaju u kratkom roku zidove, ograde i sl. Penju se i ucvršcuju pomocu vitica. U lipnju cvatu zelenkasto bijelim cvatovima, a u rujnu se javljaju okruglasti tamnoplavi plodovi. Dobro uspijevaju i u sjeni stabala, a prekrasnom narancasto-crvenom bojom lista uveseljavaju
tmurne jesenje dane. (izvor se daunlodira, pa ako nemate vremena, ne pritiskajte)

__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom