Pogledaj jedan post
Old 09.01.2017., 14:07   #37
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Nizak? Za Zagreb ti je prirez 18%. 12 + 18 je 30.
Jel tebi jasno koliko si se upravo izblamirao i pokazao svoje neznanje? Prvo ono sa "predporezom", a sad jos i ovo gore. Jesi li ti ikad u zivotu uopce platio porez ili prirez?

Quote:
Kako misliš? Hrvatska ti ima porezno opterećenje u rangu Austrije. Nije ništa jeftinija, ako na to ciljaš. Zato postoje države poput Irske, UK, one manje oporezuju kapital.
Ciljam na to da je kapital u Hrvatskoj puno manje opterecen nego u Austriji. Kao sto sam napisao, rad je slicno opterecen (pola ode drzavi). Naravno, ima i drzava koje jos manej opterecuju kapital, ali dao sam ti dokaz da su porezi na dobit u RH ispod prosjeka i svijeta i EUa i Europe... ako mislis da su brojke pogresne, obrati se KPMGu, ne meni.

Quote:
Tebi stvarno nije jasno, da ti lovu, ako misliš koristiti privatno, recimo, kupiti kući, moraš platiti opet?
Ali "lovasima" poput mene je to prilicno svejedno jer samo maleni dio onoga sto ostne od dobiti isplatim. Zasto bih isplacivao ako mi je jeftinije reinvestirat? Ali to nije ni bitno, bitnoj e da ne usporedjujes kruske i jabuke. Tocno se zna koliko ja porezna stopa na sto, amaterski je mijesat oporezivanje kapitala i oporezivajne rada. Blesavo je mijesat oporezivanje fiziskih osoba i oporezivanje pravnih osoba.

Quote:
Za ostalo, neka se javi neki knjigovođa da nam to pojasni, ako nisam u pravu.
Dovoljan je netko tko zna guglat

Quote:
Ja sam ti pojasnio kako se dođe do 36%, ako nisi razumio, tvoj problem. Mislim da se bolje od onoga gore ni ne može objasniti.
Nisi procitao sto sam napisao, mozda si zato toliko svadljiv.

Prije porezne reforme: od 100 Kuna dobiti platis 20 Kuna poreza na dobit, ako zelis isplatiti ostatak onda platis 9,6 Kuna poreza na dividendu i onda jos 18% na 9,6 Kuna ako si u Zagrebu. Znaci izadje na 31,3 Kuna.
Poslije porezne reforme, ispod 3 Mio prometa: 12 Kuna poreza na dobit, 10,56 Kuna poreza na dividendu i 1,9 Kuna prireza = 25 Kuna. Otkud tebi 36% covjece?
U Austriji me na 100 EUR dobiti opale sa 25% poreza na dobit pa na 75 Kuna ostatka udare 27,5% poreza na dividendu, dakle ode 46 EUR na poreze.
No kao sto sam i rekao, blesavo je to sve tako zbrajati bez da se razluce pojedinance stavke.

P.S. kolege forumasi, jel kuzi netko ovog usera, ima neki razlog zbog kojeg je toliko arogantan i svadljiv?

Zadnje uređivanje rama6 : 09.01.2017. at 14:26.
rama6 is offline  
Odgovori s citatom