Pogledaj jedan post
Old 14.10.2017., 15:52   #653
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Glede 3M i odlaska Predsjednice u Moskvu, interesantno da državni tužitelj Cvitan ide praktički u isto vrijeme. Da to nema neke veze s Agrokorom?

Inače obzriom na dobre odnose Erdogana s Orbanom,

meni se čini da bi se lako transverzala Poljska-Češka-Slovačka-Mađarska mogle produžiti umjesto na Hrvatsku - na Srbiju, Makedoniju, Grčku i Tursku.

Dok mi budemo gradili LNG terminal i Pelješki most.
Još bolje ako će se pomaknuti na liniju Srbija - Turska. Nama ionako treba LNG za naš plin i za vodu kao resurs budućnosti - ako EU pod pritiskom amera pljune pare za lng - onda ga treba graditi, a trebalo bi izgraditi i dvotračnu prugu i dignuti kapacitet riječke luke. Nek se lijepo srbi i turci natežu s amerima i englezima, kuga ih odnjela sve skupa - za nas će ostati ionako previše prometa pa makar se sve linije pomakle do sibira. Tu je naša šansa i to treba gurat, a moglo bi se i iskoristit pomicanje linija na potez SR. - TU. to bi nam omogućilo da dođemo malo do zraka od anglosaksonskog čeličnog stiska - možda se može odraditi onda i kakav sitan poslić i s rusima ili kinezima, a zasigurno može s poljacima ili česima, a da se ne ulazi u glavne projekcije i da nije vezano za LNG. Ali zato treba bar iole samostalna politika, a mi ju nemamo - tako da mi se čini da ćemo propustiti još jednu šansu. Šteta!!!!
hilderik is offline  
Odgovori s citatom