Pogledaj jedan post
Old 31.12.2007., 14:25   #18
Quote:
musmulja kaže: Pogledaj post
SNOWBALL

Cek ba sad mi nista jasno nije...Citiram "pred samim praznim kupresom i imali smo naredbu da ne smijemo uci u kupres,.mada smo zaista mogli da se samo usetamo,.vec smo cekali hvo.--"...Tacno je to da je HVO "usao" u Kupres ,ali mi nije jasno odakle ti to da ARBIH nije usla u Kupres.Dan nakon ulaska u Kupres ARBIH licno sam u rukama drzao papir u kojem je (dobro se sjecam pisalo).
"305.brigada i 307.brigada 7.korpusa pod komandom (ne sjecam mu se cina) Faruka Aganovic ,negdje oko 09:00 casova potmognuta munjevitom artiljeriskom vatrom od strane HVO su usle u Kupres.Negdje oko 11:00 casova 305. i 307 brigada ,grad prepustaju brigadama HVO iz Livna i Suice"
znam o kojim brigadama govoris,ja ti govorim iz svog iskustva,.da ne ponavljam vec receno,..moguce da su izvidjacko diverzantski vodovi tih brigada usli u kupres,..moja jedinica nije,.za to sto si rekao je vjerovatno istina,..ja za to nisam znao,.niti sam imao ikakav papir znam samo da smo dobili obavjest od komande i takvo obrazlozenje,,,sve u svemu to ne mijenja stvar u biti,a to je da je fakticki armije bih napravila teren i cist prostor da hvo unidje u kupres.
snowball is offline  
Odgovori s citatom