Pogledaj jedan post
Old 04.06.2008., 18:28   #10
Evo već neko vrijeme traje razoblje retro Merkura. I razmišljam ja ovih dana što sve može poći naopako, ono što se tiče Merkurove simbolike, papiri, dokumenti, promet, kretanje, komunikacija i sl.
I tako ja , svaki tjedan pogledam gdje se otprilike nalaze ovi manji tranziti i vidim retro Merkura kako mi danas kvadrira natalnu Veneru u Ribama i pravi opoziciju na natalni Neptun. I mislim se ja, dobro nije strašno, kasnila mi prijateljica (Venera su žene) radi nekih obaveza, mislim ja dobro je, to je znači bilo to, al ne.....sjetih se, danas moram nešto obavit s papirima i krenem ja, naravno po kiši iako sam mogla i par sati ranije dok je sijalo sunce, al eto retro Merkur kriv što nisam....iliti ga vlastita lijenost...
I tako dok idem ulicom razmišljam o tom kvadratu na natalnu Veneru u Ribama, a Ribe su stopala, sjetim se i Neptuna koji mi je istovemeno pod retro Merkurovom opozicijom...dakle Venera, Ribe, Neptun, - stopala, obuća, sklizavica i eto mene dok razmišljam o tome, mislim se moram pazit...trebala sam obut nešto drugo jer nekako je klizavo...kad ono u sekundi letim nizbrdo, padam jer je sklisko...skliske cipele, skliska cesta, i umirem od srama jer ta Venera je nekako sramežljiva u Ribama...i tako dižem se brzinom zvuka što od srama, što od toga jer je kiša, ono da se ne smočim skroz...i prolazi meni glavom, trebala sam poslušat tranzite, kad sam već lijepo vidjela...i nisam ni napravila tri koraka naprijed...kad ono letim ja opet jer retro Merkur u dvostrukim Blizancima, kao i moja Venera u dvostrukim Ribama.....pa sam valjda morala dvostruko i past...

I tako idem ja dalje skroz u šoku...jer ne sjećam se kad sam zadnji put pala ovako dramatično....ljudi oko mene, umirem ja od srama, niti ne pomišljam o nogi koju sam priklještila usput, nego o tome jel me ko vidio...dramatiziram u sebi jer Venera u 5.k dramatizira, i trčim dalje jer moram obavit nešto...ulazim u poštu koja je naravno Merkurove simbolike, ulazim i po ulasku skoro padam, opet mi se poskliznulo, sad mi već nije neugodno nego smiješno...i kako je dakle Merkur retrogradan čekam u redu i nikako doć na red..nerviram se u skladu s naglašenim Ovnom...i nakraju ipak obavih na vrijeme što sam trebala jer ipak mi je i tranzitno Sunce danas u sekstilu s MC-om...hahah za krepat...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom