Pogledaj jedan post
Old 12.02.2009., 13:56   #8
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Kofein je čisti stimulans, nema veze s nootropicima. A to da izaziva ovisnost je, najblaže rečeno, pretjerivanje.
Nema veze s nootropicima u uzem smislu ali opcenito svaka tvar koja na neki nacin utjece na mozak mijenjajuci biokemiju je nootropik (noos="mind", tropein="to bend/turn"). U svakom slucaju danas kad netko prica o nootropicima ne misli na kofein.
Nasla sam kvalitetni piracetam (sa certifikatom, zapravo UCB Nootropil s drugim imenom za istocno trziste) u prodaji na mnogim online ljekarnama iz Ceske.
U medjuvremenu sam se konzultirala sa jednom poznanicom ljekarnicom koja mi je potvrdila da su racetami premalo testirani na zdravim ljudima da bi se moglo ista znacajno zakljuciti o njihovom nootropickom efektu na koncentraciju i pamcenje. Po onome sto sam procitala, cini mi se da nisu snake oil ukoliko imaju znacajan citoprotektivni efekt i na zdravim ljudima ali dobar dio navodnog "smart drug" ucinka je vjerojatno placebo efekt.
Mogla bih probati piracetam iz jednostavnog razloga sto je jeftin, netoksican, i ipak ima neki dokazan korisni ucinak na mozak iako ne nuzno kao smart drug.
Ta ista poznanica mi je savjetovala modafinil za poboljsanje koncentracije, ali nisam bas sigurna koliko je dobra ideja samo tako kljukati se ljekovima za ADHD.
Imate li vi iskustva sa racetamima, vinpocetinom, picamilonom ili modafinilom?
Winter is offline  
Odgovori s citatom