Pogledaj jedan post
Old 22.11.2013., 19:56   #21
Istina je ovo što piše Gremblina. Junačina je bio malo zapeo sa zajedničkim višekratnicima i djeliteljima, to smo mu malo pojasnili (usudili smo se sami), i riješili problem u sekundi.

Koncentracija je sasvim druga stvar. Odjednom su se pojavili višečlani izrazi sa zbrajanjem, oduzimanjem, dijeljenjem, množenjem... od šest članova u izrazu, junačina do konačnog rezultata dva izgubi, jedan krivo prepiše ili slučajno promijeni predznak... Međutim, strogo roditeljsko pridržavanje stava da je ponavljanje majka znanja, urodilo je plodom. Iako, iskreno, odahnula sam kad su završili s tim dijelom.

Jedino što meni nije ni palo na pamet kupovati zbirke, nije mi bio problem napisati par takvih zadataka na dan. Da je vidio novu zbirku, valjda bi doživio šok od straha da će sve to morati riješiti.

Kod njega su palili i izazovi - ako ja mogu sa svojim istrošenim mozgom rješavati takve zadatke, valjda i ti možeš upregnuti svoj, pa da vidimo tko će brže i točnije. Kalkulator u toj fazi nije bio opcija, ako on mora rješavati zadatke "pješice" pored svih dostupnih čuda tehnike, ja sam provjeravala njegove račune isto tako "pješice", i stvarno mu se svidjela ta ideja - konačno je počeo i sam provjeravati svoje rezultate, i naravno da na testovima više nije bilo neugodnih iznenađenja.
onix is offline  
Odgovori s citatom