Pogledaj jedan post
Old 05.07.2012., 19:48   #101
Quote:
SlavicaD kaže: Pogledaj post
Haha možemo primjeniti puževe golaće,neke glupe agresivne vrapce,i tko zna kakvu štetoćinu.Ne znam šta mi radimo a da je Holandija pametnija od nas i zašto bi njihovo sjemeilo bolje,sigurno kod njih nebih našla sjeme ovog domaćeg kukuruza koji tražim.Šta će biti ako jednog dana nestane domaćeg sjemena,a tko je bio pameta pa ga sačuvao moći će ka cijeniti kao zlato.Nemaš love za sjeme,crkni onda.Mislim da bi trebali u potragu za još negdje domaćim sjemenom,i truditi se da ga zadržimo zdravim,jer sve to uvozno donosi sa sobom nove bolesti.
1. Ako želimo pomake u poljoprivredi trebamo preuzeti Holandski Zakon o nasljeđivanju , jer u Beogradu nisu napisali posebne odredbe za zemlju kao što su to napravili počevši od Slovenije !

2. u stočarstvu od Holanđana trebamo preuzeti tehnologiju pašnjačkog uzgoja stoke maksimalni dio godine , a da bi se to moglo mora se rješavati zemlja !

3. Jaki su u proizvodnji sjemena , za razliku od Hrvatske u kojoj sjemenarstvo svakim danom propada , a to znači i naše kvalitetne vrste u koje spadaju i stare vrste koje treba sačuvati i na manjim površinama koristiti , kao dio domaćeg kukuruza za kojeg ste tražili podatke ! O cvijeću ne treba pisati puno , izuzev da su to razvili do savršenstva u smislu proizvodnje rezanog ali i sjemena !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom